31. 12. 2020 10:51 | ZÁHREB/kc, TASR

VIDEO: Starosta chorvátskeho mesta práve informoval o škodách, keď prišli ďalšie silné otrasy

Reportéra televízie Al Jazeera prekvapilo zemetrasenie počas živého vstupu.

Reportéra televízie Al Jazeera prekvapilo zemetrasenie poćas živého vstupu.
Reportéra televízie Al Jazeera prekvapilo zemetrasenie poćas živého vstupu. Foto: reprofoto: YouTube/ Al Jazeera Balkans

Po utorkovom silnom zemetrasení zasiahli v noci na štvrtok strednú časť Chorvátska ďalšie dotrasy. Európsko-stredomorské seizmologické centrum (EMSC) hlásilo v oblasti mesta Petrinja zemetrasenie s magnitúdou 3,8, ako aj dva otrasy s magnitúdou 3,1, informovala agentúra DPA.

Boli to o niečo slabšie zemetrasenia v porovnaní s otrasmi zo stredajšieho rána (4,8 Richtera). Oblasť juhovýchodne od metropoly Záhreb postihujú zemetrasenia od pondelka, pričom k stredajšiemu popoludniu ich tam evidovali 66 za uplynulých 58 hodín.
Najsilnejšie zemetrasenie malo v utorok podľa EMSC magnitúdu 6,4. Spôsobilo veľké škody v mestách Sisak, Petrinja a Glina a v okolitých dedinách. O život prišlo sedem ľudí a 26 ďalších utrpelo zranenia.

V meste Petrinja strávili mnohí ľudia už druhú noc mimo svojich domovov, prevažne vo svojich autách, informoval vo štvrtok ráno spravodajský server Index.hr.

Dotrasy po silnom zemetrasení zachytil naživo kameraman chorvátskej štátnej televízie, ktorý nakrúcal tlačovú besedu starostu Petrinje Darinka Dumbovića.

Starosta práve informoval o situácii po prvých otrasoch, keď sa zem začala triasť opäť. Na mieste vznikla panika, všetci sa snažili vyhnúť troskám padajúcim z okolitých budov.

 


Zdroj: YouTube/ Hrvatska radiotelevizja

Reportéra televízie Al Jazeera prekvapilo zemetrasenie počas živého vstupu.


Zdroj: YouTube/ Al Jazeera Balkans

Komentáre ( 0)