09. 01. 2021 12:28 , článok bol aktualizovaný 09. 01. 2021 16:53 | JAKARTA/TASR

Nezvestné dopravné lietadlo sa zrútilo do Jávskeho mora, na palube bolo 62 osôb

Záchranári tam našli trosky, avšak zatiaľ nie je potvrdené, či pochádzajú zo stroja letiaceho na linke SJ182.

Lietadlo, ktoré sa zrútilo.
Lietadlo, ktoré sa zrútilo. Foto: TASR/AP

Dopravné lietadlo indonézskej leteckej spoločnosti Sriwijaya Air havarovalo v sobotu v Jávskom mori neďaleko ostrova Laki. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na indonézsky spravodajský server detik.com.

„Nadmorská výška lietadla linky č. SJ182 spoločnosti Sriwijaya Air približne štyri minúty po odlete klesla za necelú minútu o viac než 10.000 stôp (vyše tri kilometre)," uviedol letecký portál FlightRadar, z ktorého cituje TASS.

Indonézsky minister dopravy Budi Karya na tlačovej konferencii uviedol, že na palube lietadla bolo dokopy 62 ľudí vrátane 12 členov posádky a desiatich detí, informuje agentúra AFP. Iný vládny predstaviteľ predtým hovoril o 56 pasažieroch a šiestich členoch posádky.

Zábery z Flightradar24.
Zábery z Flightradar24. Foto: TASR/AP
 

Národná pátracia a záchranná agentúra (BASARNAS) vyslala do vôd na severe od Jakarty záchranné tímy, uviedol šéf agentúry Bagus Puruhito, ktorého cituje agentúra Reuters.

Záchranári tam našli trosky, avšak zatiaľ nie je potvrdené, či pochádzajú zo stroja letiaceho na linke SJ182.

„Lietadlo... smerujúce z Jakarty do Pontianaku (na ostrove Borneo) s číslom letu SJY182 stratilo kontakt," uviedla hovorkyňa rezortu dopravy Adita Irawati. „Naposledy nadviazalo kontakt 14.40 h (08.40 h SEČ)," dodala. Let zvyčajne trvá 90 minút, píše AFP.

Prípadom sa zaoberajú záchranári, ako aj indonézsky Národný výbor pre bezpečnosť dopravy, uviedla ďalej Irawati.

Na palube lietadla, ktoré havarovalo v Jávskom mori, neboli Slováci

Na palube dopravného lietadla indonézskej leteckej spoločnosti Sriwijaya Air, ktoré havarovalo v sobotu v Jávskom mori neďaleko ostrova Laki, neboli občania SR. Pre TASR to uviedol riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga.