19. 01. 2021 14:21 | AHMADABÁD/TASR

Obrovská tragédia v Indii: Spiacich ľudí prešiel nákladiak, medzi 15 obeťami je aj dieťa

Nešťastiu predchádzala dopravná nehoda.

Medzi obeťami je okrem ôsmich žien a šiestich mužov aj jedno dieťa..jpg
Medzi obeťami je okrem ôsmich žien a šiestich mužov aj jedno dieťa..jpg

Najmenej 15 ľudí zahynulo v utorok v meste Súrat v západoindickom štáte Gudžarát po tom, ako nákladné auto prešlo po robotníkoch spiacich na chodníku pri ceste. Informovala o tom agentúra AFP.

Vodič stratil kontrolu nad vozidlom po tom, ako sa tesne po polnoci miestneho času zrazil na križovatke s traktorom, ktorý prevážal cukrovú trstinu.

Medzi obeťami je okrem ôsmich žien a šiestich mužov aj jedno dieťa. Šesť ďalších ľudí sa zranilo. Polícia uviedla, že vodičov oboch vozidiel zadržala.

 

Indický premiér Nárendra Módí, ktorý taktiež pochádza z Gudžarátu, oznámil, že vláda poskytne rodinám každej z obetí tejto tragickej nehody 200.000 rupií (zhruba 2260 eur).

V roku 2019 zomrelo v Indii pri takmer pol milióne dopravných nehôd podľa oficiálnych údajov viac ako 150.000 ľudí - čo predstavuje 410 úmrtí denne alebo 17 za každú hodinu. Minister dopravy Nitin Gadkarí v pondelok slávnostne mesiac bezpečnosti cestnej premávky s tým, že cieľom vlády je znížiť do roku 2025 počet úmrtí a nehôd na cestách na polovicu.

Komentáre ( 0)