21. 01. 2021 16:35 | WASHINGTON/kc

Nezabudnuteľné prešľapy Donalda Trumpa: Ten prvý prišiel už na inauguračnom plese

Bývalý prezident najčastejšie uvádzal do rozpakov svoju manželku.

Donald Trump tancuje s manželkou Melaniou na inauguračnom plese.
Donald Trump tancuje s manželkou Melaniou na inauguračnom plese. Foto: Profimedia.sk

Donald Trump bol prvým prezidentom USA, ktorý nemal predchádzajúce skúsenosti s politickou alebo vojenskou funkciou. Dodržovanie pravidiel diplomatického protokolu mu preto najmä na začiatku mandátu robilo veľké problémy.

Najviac sa to prejavovalo vo vzťahu k manželke Melanii, s ktorou sa pred zrakmi novinárov navzájom často napomínali. Za štyri roky sa objavilo množstvo chúlostivých momentov, keď Trump uviedol svoju manželku do rozpakov. Pozrite si výber tých najpamätnejších.

Keď Melania capla Donalda po ruke

Iba štyri mesiace po nástupe do funkcie zdvihol obočia moment počas návštevy Izraela, keď Melania po vystúpení z lietadla rázne odmietla ponúknutú ruku svojho manžela. Trump sa tým nenechal rozhodiť a ďalej kráčal, ako keby sa nič nestalo.


Mohla by si sa trošku usmievať?

Rýchle fotenie pred návštevou katolíckeho kostola vo Washingtone nedopadlo práve najlepšie. Prvá dáma očividne nemala dobrú náladu, ktorá sa zrejme ešte zhoršila, keď ju prezident požiadal, aby sa usmievala do kamier. V uliciach mesta medzitým prebiehali protesty vyvolané smrťou Georga Floyda.


Prvý tanec na inauguračnom plese

Prvý tanec prezidentského páru na inauguračnom plese už nadobudol prívlastok „legendárny". Donald Trump počas neho zdvojoval Franka Sinatru čo na tvári jeho manželky vyvolalo neistý úsmev. Mimoriadne precítený bol najmä refrén končiaci slovami „I did it My Way".

Donald Trump tancuje s manželkou Melaniou na inauguračnom plese.
Donald Trump tancuje s manželkou Melaniou na inauguračnom plese. Foto: Profimedia.sk
 

Prekvapivé podanie ruky pred vojakmi

V roku 2017 Donald Trump prekvapil všetkých zúčastnených, keď si nečakane potriasol rukou s Melaniou počas návštevy vojenského zariadenia Joint Base Andrews. Celé to zaklincoval tým, keď povedal Melanii „choď si sadnúť" a ukázal na jej miesto.


Nesprávne koleno?

Fotografia zvláštneho gesta podpory obletela celý svet. Donald Trump počas omše za zosnulého pastora Billyho Grahama nevhodne chytil za koleno viceprezidenta Mikea Penca. Situácia bola o to rozpačitejšia, že Trump sa k Pencovi načahoval cez manželku Melaniu.

Zdroj: Twitter/ Gregg Brevoort

Príchod do Bieleho domu

Výmena stráží v Bielom dome, pri ktorej Obamovci symbolicky odovzdali prezidentské sídlo Trumpovcom, sa nezaobišla bez prešľapov. Donald Trump, podobne ako Barack Obama na začiatku prvého funkčného obdobia, zabudol na manželku. Keď vystúpil z auta, išiel priamo k Mschelle Obamovej, ktorej odovzdal darček.

Podľa protokolu, by pritom mal prezident svoju manželku odprevadiť od auta až ku schodom.