26. 01. 2021 11:09 | PRAHA/kc

Dráma v českom zooparku: Opitého muža, ktorý sa motal pri klietke, zmrzačil tiger

Ako presne k útoku tigra došlo, zatiaľ nie je známe. Vedenie zooparku sa k incidentu zatiaľ nevyjadrilo.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: reprofoto/tn.cz

Pracovník zooparku v českej obci Přívory, ktorá sa nachádza 30 km severne od Prahy, prišiel o prsty, keď sa pohyboval v okolí klietky s tigrom. Zranený muž (35) bol počas incidentu, ktorý sa stal v sobotu 23. januára, pod vplyvom alkoholu, krátko po ošetrení nafúkal 2,6 promile. Záchranári uviedli, že muž utrpel vážne zranenia obidvoch rúk.

„Došlo k čiastočnému skalpovaniu a stratovému poraneniu prstov. Po nevyhnutnom ošetrení osobu previezli do vinohradskej nemocnice." dodala hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Effenbergerová.

Podľa portálu tn.cz ide o sezónneho pracovníka, ktorý pomáhal v zimovisku zvierat patriacich slávne cirkusovej rodine Berouskom. Ako presne k útoku tigra došlo, zatiaľ nie je známe. Vedenie zooparku sa k incidentu zatiaľ nevyjadrilo.

„V areáli zooparku v obci Přívory tiger cez mreže pohrýzol 35-ročného muža. Prípad preverujeme. Zaoberáme sa všetkými okolnosťami, najmä tým, či v areáli nedošlo k ublíženiu na zdraví z nedbalosti porušením zásad bezpečnosti práce," uviedla pre portál iDNES.cz hovorkyňa mělnickej polície Lucie Nováková.  

Pozrite si reportáž od kolegov z TV Nova:

 

Komentáre ( 0)