01. 02. 2021 06:00 | OTTAWA/jh

Bohatí manželia sa „zamiešali“ medzi domorodcov, aby dostali vakcínu. Hrozí im väzenie

Odleteli na západ Kanady, porušili karanténu a vydávali sa za miestnych pracovníkov.

Manželia Bakerovci z Kanady
Manželia Bakerovci z Kanady Foto: Breakfast Television Toronto/Twitter

Generálny riaditeľ veľkej kanadskej hernej korporácie a jeho manželka čelia vážnym obvineniam. Po tom, čo si prenajali lietadlo a odleteli do malého mestečka na západe Kanady, sa vydávali za niekoho iného, aby dostali vakcínu proti koronavírusu. Navyše porušili aj karanténu po vstupe na iné územie štátu, uvádza CNN.

Bohatí manželia sa zamiešali do komunity domorodcov v provincii Yukon a vydávali sa za zamestnancov miestneho motela. Očkovaciu dávku dostali, ale porušili tak zdravotnícke nariadenia a navyše obrali o dve dávky starších seniorov z komunity, ktorí vakcínu potrebovali oveľa viac. Mladému páru teraz hrozí polročné väzenie.

Rodney Baker (55) a Jekaterina Bakerová (32) čelia veľkej kritike verejnosti. Za svoje konanie ich čaká tvrdý trest. Musia zaplatiť pokutu za porušenie mimoriadnych opatrení a hrozí im aj väzenie. Podľa CNN navyše Bakera prepustili zo zamestnania a už nie je súčasťou spoločnosti Great Canadian. Za posledných 13 mesiacov podľa záznamov stihol na akciovom trhu zarobiť milióny amerických dolárov.

Tieto tri krajiny zvládajú pandémiu najlepšie. Slovensko sa prekvapivo umiestnilo na dobrom mieste

Incidentom sa zaoberajú príslušné orgány a manželia budú predvolaní na súd. Sú obvinení z toho, že po príchode do Yukonu nedodržali dvojtýždňovú karanténu a nekonali v súlade s ich prehlásením.

Miestne úrady kvôli manželom zmenili kritériá pre spôsobilosť k očkovaniu. Ľudia, ktorí sa budú chcieť dať v Yukone zaočkovať, sa musia preukázať trvalým pobytom v provincii.

Manželia sa podľa médií za svoj čin ani neospravedlnili. Mnoho ľudí na sociálnych sieťach uviedlo, že odškodné z ich strany pre zdravotníkov by neuškodilo.

Komentáre ( 0)