04. 02. 2021 06:00 | MANILA/rd

Muž trpí extrémnym zakrivením chrbtice. Rodina na potrebnú operáciu nemá peniaze

Muž sa už s krivou chrbticou narodil. Vtedy však deformácia nebola zďaleka taká extrémna.

Muž so zakrivenou chrbticou.
Muž so zakrivenou chrbticou. Foto: Profimedia.sk

Dvadsaťjedenročný Jayford Gallego Lim z Filipín od narodenia trpí extrémnym zakrivením chrbtice, a, naviac, trápii ho aj epilepsia.

Pre nedostatok financií ho rodina nemohla nikdy vziať k špecialistovi, ktorý by mu pomohol. Potreboval by operáciu, pretože v jeho prípade už je na cvičenie neskoro.

Jayford sa už s krivou chrbticou narodil. Vtedy však deformácia nebola zďaleka taká extrémna.

Postupne sa však ohýbala ešte viac. Keby pravidelne cvičil už od detstva, možno by jeho stav nebol taký vážny.

Muž sa s týmto problémom narodil.
Muž sa s týmto problémom narodil. Foto: Profimedia.sk
 

Muž, pochopiteľne, trpí veľkými bolesťami a operácia by bola pre neho vyslobodením. Jeho rodina však nemá dostatok peňazí na lekára a samy by nikdy nedokázali zohnať takú sumu.

Matka muža pracuje ako trhovníčka s veľmi malým príjmom. Podobne je na tom aj jeho otec. Brat sa živí ako marketingový asistent, ale ani ten nemá plat, ktorý by pokryl náklady za zdravotnícku starostlivosť. Pomáha totiž rodine uživiť aj ďalších súrodencov.

„Neraz sme ho chceli vziať k nejakému špecialistovi, nikdy sa nám však nepodarilo zohnať niekoho, kto by to urobil zadarmo. Nemáme poňatia, čo jeho stav spôsobilo. Horší sa to, keď dostane epileptický záchvat. To sa jeho telo dostane do kŕčov a je to zlé. Je veľmi ohnutý, výškou sa vyrovná 10-ročnému chlapcovi a nie dospelému mužovi," povedal jeho brat Tristan.

V jednej domácnosti žije dohromady päť bratov s matkou a otcom. Všetci sa snažia bratovi so skoliózou čo najviac pomáhať a uľavovať mu od bolesti.

„Vieme, že je na svete mnoho ľudí, ktorí tiež potrebujú lekársku starostlivosť. Dúfame, že keď náš príbeh zverejníme, možno ho uvidí niekto, kto bude mať záujem o liečbu," doplnil brat, ktorý už kontaktoval viacero špecialistov, vždy ho však pre peniaze odmietli.

Komentáre ( 0)