03. 02. 2021 16:16 | BRESCIA/rd

Rodinná turistika sa skončila tragicky. Manželia spadli z 300-metrového útesu pred zrakom dcéry (5)

Mŕtve telá následne našli záchranári.

Manželia.
Manželia. Foto: Facebook/Valeria Coletta

Mimoriadne tragicky sa skončil posledný januárový víkend pre päťročné talianske dievča, ktoré sa v sobotu (30. 1.) s rodičmi a dvomi priateľmi vydalo do údolia Carmonica v Lombardsku na severe krajiny. Píšu tamojšie médiá.

Skupinka po tom, ako prespala v hoteli, šla v nedeľné slnečné ráno na turistiku. Trojčlenná rodina z Milána sa však zo zasneženej oblasti už domov v pôvodnom zložení nevrátila. Počas návratu časť turistického chodníka zasypala lavína, a tak z trasy museli zísť.

Matka Valeria (†35) stratila pôdu pod nohami a skĺzla sa k okraju útesu. Okamžite jej pribehol na pomoc manžel Fabrizio Martino (†40), ktorý ju však nedokázal zachytiť. Žiaľ, obaja spadli z 300-metrového útesu pred zrakom ich dcéry.

Záchranárov zalarmovali priatelia manželov po tom, ako sa im s ich dcérou podarilo vrátiť naspäť a odovzdať ju starým rodičom.

Mŕtve telá následne našli záchranári, ktorí sa po ne vydali vrtuľníkom z neďalekej Brescie. Prípad už rieši polícia, podľa nej je najpravdepodobnejšie, že tragédia sa stala bez cudzieho zavinenia.