05. 02. 2021 14:04 | BRATISLAVA/TASR

Rakúsko predlžuje kontroly na hraniciach do 27. februára

Vyplýva to z nariadenia rakúskeho ministerstva zdravotníctva.

Rakúska policajná kontrola na slovensko-rakúskom diaľničnom priechode Petržalka-Berg.
Rakúska policajná kontrola na slovensko-rakúskom diaľničnom priechode Petržalka-Berg. Foto: TASR

Rakúsko predĺži do 27. februára kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom, ktoré zaviedlo pred mesiacom.

Vyplýva to z nariadenia rakúskeho ministerstva zdravotníctva, ktoré bolo zverejnené v piatok. Informovala o ňom agentúra APA.

Napriek niekoľkotýždňovému lockdownu a takmer úplnému uzatvoreniu hraníc eviduje najmä Česko naďalej vysoké počty novonakazených, zdôrazňuje APA.

Česko je s 897 prípadmi nákazy pripadajúcimi na 100.000 obyvateľov za posledných 14 dní treťou najhoršou krajinou v EÚ čo sa týka prírastkov infikovaných. Viac zasiahnuté sú v tomto ohľade už len Španielsko a Portugalsko.

Na Slovensku evidujú zdravotnícke úrady za uplynulé dva týždne 486 nových prípadov nákazy na 100.000 obyvateľov. V Rakúsku je to pre porovnanie 224 na 100.000 obyvateľov, čiže výrazne menej.

Pre SR a ČR, rovnako ako pre zvyšné štáty susediace s Rakúskom, platia pri vstupe do krajiny viaceré podmienky vrátane preukázania sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, podstúpenie povinnej desaťdňovej karantény i online registrácia.

Pravidelné testovanie a registrácia raz za týždeň platí od budúceho týždňa aj pre pendlerov, ktorí mali doteraz z týchto nariadení výnimku.

Komentáre ( 0)