07. 02. 2021 07:00 | VIEDEŇ/TV Markíza

Školy otvárajú aj v Rakúsku. Žiaci sa kratšími paličkami dokážu otestovať aj v pohodlí domova

V školách budú mať testovanie detí na starosti učitelia.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TV Markíza

Zatiaľ čo u nás je pri otváraní škôl chaos, rakúski susedia to zvládajú lepšie. Deti sa tam vracajú do škôl po tohtotýždňových polročných prázdninách. Testovať ich budú učitelia pohodlnejšími kratšími paličkami.

Do lavíc sa tu žiaci vracajú v pondelok. Pandemicka situácia je u našich susedov výrazne lepšia.

„Rozhodli sme sa, že otvoríme školy po polročných prázdninách. Teda 8. februára vo Viedni a v Dolnom Rakúsku a na ďalší víkend v ostatných spolkových krajinách," informoval rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

Mladší žiaci sa budú v triedach učiť každý deň. Staršie deti dva dni v škole, tri dni doma. Aj Slovenka Jana Roszokopfova žije v Rakúsku, jej dcéra Laura je druháčka.

Laura sa v pohodlí domova a s krátkymi paličkami testovala už dvakrát. Od pondelka budú týmto spôsobom testovať v škole všetky deti.

Od pondelka má byť škola úplne normálne otvorená. S výnimkou toho, že deti budú testovať. Prebiehať to bude priamo v škole v pondelok a v stredu. Učitelia budú testovať deti.

Slovenský minister školstva Branislav Gröhling sľubuje aj našim žiakom pohodlnejšie testovanie. Kloktacie testy či kratšie paličky sú však stále otázkou budúcnosti.

Téme sa venovala Monika Grznárová.

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)