09. 02. 2021 12:21 | AMSTERDAM/jh

Tínedžer (16) zázrakom prežil let v podvozku lietadla z Londýna do Holandska

Dokázal prežiť hodinu v extrémne mrazivých podmienkach.

Letisko Maastricht Aachen
Letisko Maastricht Aachen Foto: Shutterstock.com

„Je to zázrak!" Takto označili holandskí policajti udalosť, ktorá sa stala koncom minulého týždňa na letisku Maastricht Aachen. Z podvozku lietadla krátko po pristátí vypadol mladík, ktorý tak prežil hodinový let z Londýna, uviedla CNN.

Iba 16-ročný chlapec z Keni riskoval svoj život, len aby sa ako čierny pasažier prepravil z Británie. Prežil extrémne nízke teploty hlboko pod bodom mrazu.

„Pre nás je to zázrak," uviedol hovorca holandskej polície. „Zvyčajne, keď sa niekto takto schová, zomrie na podchladenie alebo nedostatok kyslíka," dodal Marvin Engh, hovorca vnútroštátnej policajnej zložky.

Čierneho pasažiera previezli do nemocnice silno podchladeného. Podľa CNN sa úplne zotavil. Do Holandska „priletel" lietadlom Airbus A330, ktoré dosiahlo pri lete výšku 5 790 metrov a rýchlosť 740 km/h.

Let THY6305 sa začal deň pred tým v Nairobi, pokračoval do tureckého Istanbulu a potom do Londýna. Nakoniec lietadlo odletelo do Holandska. Spôsob, akým sa mladík dostal do Európy zatiaľ nie je známy. V Holandsku teraz požiadal o azyl.