10. 02. 2021 12:38 | DAWSON CREEK/kc

Extrémna zima v Kanade: Žena zamrzla, keď sa vracala z navštevy susedného domu

Severnú časť provincie Britská Kolumbia zasiahli kruté mrazy a v najbližších dňoch by teploty mali klesnúť až na - 45 stupňov celzia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Derek Robbins

Kanadská zima dokáže byť poriadne krutá. Svedčí o tom prípad z mesta Dawson Creek, ktoré sa nachádza na severovýchode provincie Britská Kolumbia. Dôchodkyňa (†68) v mrazivom počasí zomrela pred vlastným domom. Informoval o tom portál CBC.

Šéf miestnej polície Damon Werrell uviedol, že žena bola na návšteve u susedov, ktorí bývajú iba o pár desiatok metrov ďalej a zomrela, keď sa snažila dostať domov. Vonku vtedy bolo −42 stupňov celzia, čo je aj na miestne pomery neobvykle nízka teplota.

„Zistili sme, že úlohu mohol zohrať aj alkohol, ktorý zosnulá žena konzumovala na návšteve u susedov. Domov odišla po polnoci...žiaľ nezvládla to," uviedol šéf polície.

Severnú časť provincie Britská Kolumbia zasiahli kruté mrazy a v najbližších dňoch by teploty mali klesnúť až na - 45 stupňov celzia. Úrady už preventívne vydali varovanie, aby ľudia dôkladne zvážili dlhšie cesty a boli v pravidelnom kontakte s blízkymi.

Komentáre ( 0)