15. 02. 2021 10:57 | ZAKOPANE/rd

VIDEO: Po uvoľnení opatrení došlo v Zakopanom k potýčkam s políciou. Diskusiu vyvolalo toto video

Na pešej zóne Krupówki boli v sobotu (13.2.) večer tisícky ľudí.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: Twitter/Jagba Marczulaitis-Walczak

V Poľsku došlo k ďalšiemu uvoľneniu oparení, do polovičnej kapacity sa otvorili hotely či penzióny, taktiež je povolené isť do bazénov či na zjazdovky.

Práve sobotňajšie (13.2.) zábery zo svahov rezonujú aj v Európe. Niektorí z návštevníkov strediska na poľskej strane Tatier v Zakopanom sa dostali do problémov s políciou.

Okrem ďalších víkendových hosťov sa na pešiu zónu Krupówki vydali po skončení pretekov v skokoch na lyžiach fanúšikovia tohto športu, ktorý sa u našich severných susedov teší nesmiernej popularite. Ľudia totiž spievali s pouličnými muzikantmi a tancovali.


Zdroj: YouTube/Tygodnik Podhalański

Zároveň však ignorovali bezpečné rozostupy a mnohí nemali nasadené rúško. Polícia priamo na ulici vyzývala na dodržovanie opatrení, to sa však minulo účinku.

Polícia odhaduje, že na Krupówki vyrazilo niekoľko tisíc ľudí, niektorí z nich sa však vraj správali agresívne a chceli sa s mužmi zákona pobiť.


Zdroj: YouTube/poprostu Kanal

Bitky hlásili aj z penziónov, na okraji mesta ktosi mal úmyselne zapáliť auto. Policajti zadržali sedem ľudí, dvoch pre útok a urážku verejného činiteľa. Štyri osoby skončili na záchytke, medzi nimi aj opití muži, ktorí zaspali v snehovom záveji.

Ako píše portál rmf24, polícia v Zakopanom zasahovala v rámci sobotného večera až do skorých nedeľných hodín celkovo 137-krát.

Portál Onet informoval o prípade policajta, ktorý sa hlavou zahnal na jedného z turistov po tom, ako si muž nakrúcal na mobil príslušníka polície a dal mu telefón k tesnej blízkosti hlavy.

Moment si všimla poslankyňa tamojšieho Sejmu Jagna Marczulajtisová-Walczaková, ktorá sa v príspevku na Twitteri pýta, či „by sa policajti mali takto správať?"

Zdroj: Twitter/Jagba Marczulaitis-Walczak

V piatok (12.2.) sa v Poľsku otvorili otvorili aj kiná či divadlá, opäť však len do polovice kapacity.

Už skôr sa otvorili obchody v nákupných centrách a galérie umenia. Reštaurácie a kaviarne však naďalej zostávajú zavreté, predávať jedlo a pitie môžu len cez výdajné okienko.

Vláda zvažuje zrušiť uvoľnenie lockdownu

Poľská vláda zvažuje, že pre toto nezodpovedné správanie lyžiarov zruší nariadenie o uvoľnení lockdownu.

Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski označil správanie návštevníkov tatranského Zakopaného za "hlúpe a nezodpovedné".

„Takéto správanie ako v Zakopanom môže viesť k tomu, že budeme musieť opatrenia sprísniť," varoval v pondelok.

Minister to zdôvodnil tým, že nechce, aby vyšlo nazmar úsilie lekárov, a aby sa oslavy v Zakopanom stali štartom pre tretiu vlnu koronavírusovej pandémie.

 

Komentáre ( 0)