17. 03. 2021 12:04 | HOUSTON/jh

VIDEO: Polícia pri naháňaní zločinca strelila do hlavy ročného chlapčeka. Bojuje o život

Zúfalá matka o incidente prehovorila pred médiami.

Legend bojuje po zásahu do hlavy o život
Legend bojuje po zásahu do hlavy o život Foto: T.J. Parker/Twitter

Iba ročný chlapec bojuje v nemocnici v americkom Houstone o život. Utrpel strelné poranenie hlavy pri policajnom zásahu, uviedla CNN.

Polícia prenasledovala zločinca, ktorý utekal smerom k čerpacej stanici. Chcel ukradnúť auto, v ktorom ale na zadnom sedadle sedel malý chlapec.

Keď sa policajti dostali k mužovi bližšie a videli, že chce ujsť, začali strieľať. Údajne nemali tušenie, že v aute je dieťa. Bohužiaľ, jedna guľka zasiahla práve ročného Legenda.

Incident sa stal 3. marca a odvtedy je chlapec vo vážnom stave v nemocnici. V utorok o prípade prehovorila pred médiami jeho matka spoločne so svojím právnym zástupcom.


Daisha Smallsová prezradila, že sa to stalo veľmi rýchlo. Počula policajné sirény a zrazu sa do jej auta dostal neznámy muž, ktorý ju žiadal, aby mu dala auto.

„Nechcela som mu ho dať, pretože vzadu sedel môj syn, čo som mu aj povedala," prezradila zúfalá matka so slzami v očiach. V tom čase už sedela vo vozidle a rovnako sa mohla stať obeťou streľby.

„Zrazu sa začalo strieľať, guľky smerovali na moje auto. Bála som sa o môjho syna," dodala Smallsová.

Houstonská polícia sa k prípadu vyjadrila opačne. Vo vyhlásení sa píše, že matka v aute nesedela. Policajti mali prenasledovať 30-ročného muža podozrivého z dvoch lúpežných prepadnutí. Počas policajnej naháňačky havaroval, vyskočil z auta a ozbrojený nastúpil do auta pani Smallsovej.

Muž odmietol zložiť zbraň a polícia spustila streľbu. Páchateľa zneškodnili a na mieste zomrel. Pri zásahu ale zasiahli aj ročného chlapca. Policajt, ktorý je za to zodpovedný, je zatiaľ mimo službu. Má ísť o dlhoročného a skúseného policajta, ktorému je nesmierne ľúto, čo sa stalo.

Matka chlapca tiež uviedla, že Legend musel byť 10 dní pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Guľku ho zasiahla do pravej časti hlavy, no malé úlomky v lebke stále zostali.

„Prečo strieľali, keď nevedeli, či je niekto ďalší v aute?" vyjadril sa právnik zastupujúci rodinu. „Legend, žiaľ, prežije zvyšok svojho života s následkami ich rozhodnutia strieľať do auta, aj keď vedeli, že páchateľ tam nie je sám," dodal.