30. 03. 2021 13:46 , článok bol aktualizovaný 30. 03. 2021 19:51 | HAMILTON, BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Oliver, ktorý pochádza z Levíc, je podozrivý z brutálnej vraždy v Kanade

Má ju mať na svedomí so spoluúčastníčkou, s ktorou mal odletieť do východnej Európy.

Oliver Karafa s čínskou priateľkou
Oliver Karafa s čínskou priateľkou Foto: hamiltonpolice.on.ca

Slovák podozrivý z vrážd v Kanade. Po mladíkovi a jeho partnerke pátrajú policajti z viacerých krajín. Ich poslednú stopu zachytili na letisku. Smerovali do východnej Európy.

Televízia Markíza zistila, že mladík pochádza z Levíc, a tak nie je vylúčené, že dvojica sa môže ukrývať na Slovensku.

Oliver Karafa sa dostal do hľadáčika polície po tom, čo v Toronte objavili postrelenú 26-ročnú ženu. Vo vážnom stave ju záchranári previezli do nemocnice. Keď prehľadali miesto činu, našli ďalšie telo. Mužovi už pomôcť nedokázali. No a práve Oliver Karafa spolu s partnerkou sú pre kanadských policajtov hlavní podozriví. 

„Môžeme potvrdiť, že máme dvoch podozrivých z vrážd, ktorí utiekli z Kanady. A podľa informácií, ktoré máme, ide o 28-ročného Olivera Karafu, ktorý ušiel spolu s 25-ročnou Yun (Lucy) Lu Li,“ konštatoval detektív Jim Callender z Hamiltonu.

zdroj: Twitter/Hamilton Police

Tyler Pratt bol zastrelený v Stoney Creek 28. februára. Pri rovnakom incidente bola postrelená aj žena, ktorú s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. Momentálne sa už nachádza v domácom liečení. Motív vraždy a pokusu o vraždu zostáva zatiaľ nejasný.

Li a Karafa boli podľa Toronto Sun kamaráti na strednej škole v Toronte. Li pracovala ako influencerka. Jej rodina vyhlásila, že je nevinná, ale prosili ju, aby sa vzdala a spolupracovala s políciou. 

Dvojica mala odísť z miesta činu na bielom SUV-čku. Auto už policajti našli. Karafa a Liová sa poznajú zo strednej školy, no a priateľstvo ich malo viazať aj s mŕtvym mužom a s postrelenou ženou sa taktiež poznali, píšu zahraničné médiá. Motív otrasného zločinu zatiaľ nepoznáme.

Podľa detektíva odleteli z Toronta do východnej Európy. „Sme presvedčení o tom, že obaja vedia, že ich hľadáme,“ doplnil.

Oliver Karafa má 28 rokov. Podľa našich informácií pochádza z Levíc. Jeho rodičia sú podnikatelia. Striedavo žili v zahraničí, potom na Slovensku. Lucy je tiež dcérou prominentnej podnikateľky. Pochádza z trojčiat. Jej rodina je v šoku, no veria, že je nevinná.

„Oliver a Lucy, ak nás počujete, prihláste sa na polícii. Spolupracujeme s kolegami z iných krajín a sme si istí, že sa nám podarí vás chytiť,“ apeloval na dvojicu detektív Callender.

Slovák mal už v minulosti v Kanade opletačky so zákonom. Šoféroval opitý a pri nehode zomrel jeho osobný tréner. Stalo sa to ešte pred deviatimi rokmi. Prípad aj súd sledovali tamojšie médiá. Mladíka na pojednávaní podporovali jeho rodičia.

Na policajnom prezídiu sme sa pýtali, či po Oliverovi Karafovi pátrajú aj u nás, a teda či ich kolegovia z Kanady oslovili pre spoluprácu.

„Vzhľadom na skutočnosť, že konanie sa vedie v zahraničí, je oprávnený k jednotlivým úkonom poskytovať informácie príslušný orgán v Kanade. Vo všeobecnosti však platí, že ak je slovenská polícia požiadaná o súčinnosť a spoluprácu, tú zahraničným kolegom vždy poskytne,“ reagoval v stanovisku hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Ak máte o dvojici akékoľvek informácie, kontaktujte políciu.

Téme sa venovala reportérka Zuzana Ferenčáková.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)