01. 04. 2021 14:02 | WASHINGTON/kc

Epstein s Maxwellovou znásilnili ženu pred zrakom jej syna. Pohrozili, že ich hodia aligátorom

Najnovšie obvinenie voči Epsteinovi a Maxwellovej vzniesla turecká realitná maklérka.

Ilustračná snímka..jpg
Ilustračná snímka..jpg

Americká prokuratúra vzniesla v pondelok dve nové obvinenia voči bývalej priateľke zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina - Ghislaine Maxwellovej, ktorá je obvinená z napomáhania svojmu expriateľovi v sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat. Počet obvinení voči nej sa tým zvýšil na osem.

Obvinenie zahŕňa novú maloletú obeť a rozširuje o sedem rokov obdobie, počas ktorého Maxwellová údajne páchala trestnú činnosť, keď napomáhala sexuálnemu zneužívaniu maloletých dievčat Epsteinom. Maxwellová (59) je teraz obvinená z trestných činov spáchaných v rokoch 1994-2004. Pôvodne bola obvinená z údajných sexuálnych trestných činov spáchaných v rokoch 1994-97.

Maxwellová bola obvinená z obchodovania s ľuďmi vrátane navádzania mladistvých na nelegálne sexuálne aktivity a tiež z krivej prísahy. Maxwellová všetky obvinenia odmieta. Po preukázaní viny jej hrozí až 35-ročné väzenie, informuje AFP.

Realitná maklérka si prešla peklom

Najnovšie obvinenie voči Epsteinovi a Maxwellovej vzniesla turecká realitná maklérka, ktorá si zatiaľ praje zostať v anonymite. Mladá žena tvrdí, že ju uniesli a opakovane znásilnili pričom sa na to celý čas musel pozerať jej syn. Následne ju pod hrozbou smrti predávali vplyvným priateľom finančníka Epsteina. Informoval denník Miami Herald.

Obeť mal Epsteinovi predstaviť jej zamestnávateľ, ktorý sa s finančníkom dobre poznal. Povedali jej, že potrebuje rýchlo zohnať nejakú nehnuteľnosť, ktorý si chce tajne prenajať bez zbytočných otázok. Keď maklérka uspela, Epstein jej ponúkol trvalú prácu a aby ju presvedčil, sľúbil jej, že zamestná aj jej manžela. Získať si ju chcel aj drahými darčekmi.

Skúšali to na ňu asi pol roka, lenže mladá žena mala úspešnú kariéru a na niečo také nebola odkázaná. Nakoniec však urobila osudovú chybu a súhlasila s ďalšou zákazkou. Prijala pozvanie do Epsteinovej honosnej vily v letovisku Palm Beach na Floride. Rýchlo sa ukázalo, že to bola zákerná pasca.

Aby nemohla ujsť, Maxwellová je mala ukradnúť cestovný pas a zamknúť ho v trezore. Odvtedy sa život ženy, ktorá prežívala najšťastnejšie obdobie, zmenil na peklo. Epstein s Maxwellovou ju nútili, aby s nimi mala sex a vyhrážali sa jej, že ju obvinia z prostitúcie a že sa postarajú, aby jej úrady odobrali syna. Vrcholom zvrátenosti bolo, keď ju znásilnili pri jazere a dieťa sa na všetko muselo pozerať z auta. Aby ju ešte viac zastrašili, vyhrážali sa, že ju hodia aligátorom.

Keď už pre zvrátený pár prestala byť „zaujímavá", začali ju predávať na sex Epsteinovým vplyvným priateľom. Aby ju mohli prezentovať ako pannu, musela podstúpiť plastickú operáciu genitálií. Aby mali úplnú istotu, že bude mlčať, počas sexuálneho styku s bohatými klientmi všetko nakrúcali na skryté kamery.

Epstein niekoľkokrát unikol trestu

Finančník Epstein sa v auguste 2019 podľa oficiálnej verzie obesil vo svojej cele; objavili sa však aj špekulácie, že mohol byť zavraždený.

Finančníka zatkli 6. júla 2019 v Teterbore v štáte New Jersey po tom, ako sa vrátil súkromným lietadlom z Paríža. Epstein bol obvinený zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Najmladšie obete mali v tom čase len 14 rokov.

Podľa prokuratúry Epstein v rokoch 2002-2005 platil maloletým dievčatám za masáže a následne ich vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval. Epstein všetky obvinenia popieral a žiadal o prepustenie na kauciu, čo mu bolo zamietnuté. V prípade uznania viny mu hrozilo 45 rokov väzenia.

Tento známy finančník mal väzby na vysokopostavených predstaviteľov Spojených štátov vrátane súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa a bývalého prezidenta Billa Clintona.

Komentáre ( 0)