06. 04. 2021 16:00 | DUBAJ/jh

Modelky pózovali nahé na balkóne mrakodrapu v Dubaji. Kráskam hrozí aj väzenie

Ide zväčša o modelky z Ukrajiny a Ruska.

Nahé modelky na balkóne v Dubaji
Nahé modelky na balkóne v Dubaji Foto: YouTube.com

Skupinu modeliek zadržala polícia v Dubaji za fotenie erotických záberov na verejnosti. V putách skončil aj 33-ročný fotograf, ktorý celú akciu organizoval. Za neprijateľné správanie im hrozí polročné väzenia a pokuta do výšky tisíc libier (1171 eur), píše BBC.

Z nahého fotenia existuje aj videozáznam, ktorý sa objavil na internete. Nakrútili ho ľudia z vedľajšieho mrakodrapu. Video následne pomohlo polícii identifikovať nahé modelky a zadržať ich. Ide prevažne o ženy z Ukrajiny, Ruska, Bieloruska a Moldavska.


Prísna legislatíva v Spojených arabských emirátoch vylučuje akékoľvek odhaľovanie sa na verejnosti. Nie je povolené ani bozkávanie sa alebo pitie alkoholu na verejnosti. „Takéto neprijateľné správanie neodráža hodnoty a etiku emirátskej spoločnosti," napísala dubajská polícia vo svojom stanovisku.

Celú akciu mal na starosti 33-ročný ruský fotograf Alexej Koncov, ktorého tiež zadržali. Niektoré jeho snímky z fotenia sa dostali na internet. Pôvodne mali byť erotické fotografie určené pre nemenovanú izraelskú webovú stránku s obsahom pre dospelých.

Ako uviedol Daily Mail, na akcii sa malo zúčastniť až 40 žien. Dubajská polícia uviedla, že celý prípad predali štátnemu zástupcovi. Je pravdepodobné, že modelky trest neminie, pretože v krajine uväzňujú a pokutujú ľudí aj za menšie prehrešky. Turisti nie sú výnimkou.

Komentáre ( 0)