11. 04. 2021 19:59 | PRAHA/TASR

Prvá Hegerova zahraničná ceste bude, tradične, v Česku

Vo štvrtok sa v Lánoch stretne aj so Zemanom.

Predseda vlády Eduard Heger.
Predseda vlády Eduard Heger. Foto: TASR

Českú republiku na budúci týždeň navštívi nový slovenský premiér Eduard Heger, pričom sa stretne i s prezidentom Milošom Zemanom.

Podľa hovorcu Pražského hradu Jiřího Ovčáčka, ktorého v nedeľu citovala Česká televízia, sa schôdzka uskutoční vo štvrtok v letnom prezidentskom sídle Lány.

Heger sa stal predsedom slovenského vlády na začiatku apríla. Vo funkcii nahradil premiéra Igora Matoviča, ktorý podal po takmer mesiac trvajúcej vládnej kríze demisiu. Do funkcie ho - rovnako ako ďalších členov vlády - vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. apríla.

Eduard Heger a Zuzana Čaputová
Eduard Heger a Zuzana Čaputová Foto: TASR/Martin Baumann
 

V novej slovenskej vláde pokračujú takmer všetci predošlí ministri. Pri moci zostala koalícia štyroch strán, ktorá vznikla po vlaňajších parlamentných voľbách. Matovič vystriedal Hegera na čele ministerstva financií.

Heger je členom predsedníctva Matovičovho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré vo februári 2020 presvedčivo vyhralo parlamentné voľby. Hegera, niekdajšieho kresťanského aktivistu, označujú politológovia aj médiá za politika, ktorý vyhľadáva kompromisy a vyhýba sa otvoreným konfliktom.

Komentáre ( 0)