16. 04. 2021 11:33 | WASHINGTON/ TASR

Matka sa priznala k vražde svojich troch detí. Chcela ich uchrániť pred sexuálnym zneužívaním

Podľa prvých informácií z miesta činu deti zomreli na následky bodných rán, oficiálna príčina smrti však stále nie je známa.

Liliana Carrillová (vpravo) sa priznala k vražde svojich detí.
Liliana Carrillová (vpravo) sa priznala k vražde svojich detí. Foto: TASR/Alex Horvath/The Bakersfield Californian via AP

Američanka Liliana Carrillová utopila svoje tri malé deti, aby ich ochránila pred sexuálnym zneužívaním zo strany ich otca. Povedala to počas rozhovoru, ktorý z väzenia poskytla miestnej televízii KGET-TV, informovala v piatok agentúr AP.

Tridsaťročná Carrillová svoj čin oľutovala a vysvetlila, že v tej chvíli cítila, že to bol jediný spôsob, ako svoje deti ochrániť.

Mŕtve deti našla ich stará mama z matkinej strany v sobotu ráno. Carrillová bola v tom čase už na úteku; polícia ju zadržala vyše 320 kilometrov severne od mesta Los Angeles, kde sa skutok odohral.

Polícia Carrillovú síce podozrieva z vraždy trojročnej Joanny, dvojročného Terryho a polročnej Sierry, zatiaľ ju však v tejto veci oficiálne neobvinila, pretože vyšetrovanie stále prebieha, informoval denník Los Angeles Daily News. Carrillová je momentálne obvinená len z krádeže vozidla, ktorej sa mala dopustiť počas svojho úteku pred políciou.

Podľa prvých informácií z miesta činu deti zomreli na následky bodných rán, oficiálna príčina smrti však stále nie je známa.
Otec detí Erik Denton tvrdí, že ich matka trpela bludmi a ohrozovala ich bezpečnosť. Ako príklad uviedol Carrillovej presvedčenie, že je "výlučne zodpovedná" za koronavírusovú pandémiu a že v meste, kde bývali, pôsobila organizovaná zločinecká skupina zapletená do obchodu s bielym mäsom.

Podľa polície Carrillová a Denton viedli súdny spor o opatrovníctvo detí.

Komentáre ( 0)