20. 04. 2021 13:46 | HOUSTON/kc

Po náraze Tesly do stromu uhoreli zaživa dvaja muži. Za volantom nikto nesedel

Musk tvrdí, že autopilot bol v čase nehody vypnutý.

Vrak zhorenej Tesly na korbe odťahového vozidla.
Vrak zhorenej Tesly na korbe odťahového vozidla. Foto: Reuters

Dvaja muži zomreli neďaleko amerického Houstonu, keď ich vozidlo Tesla S narazilo do stromu. Polícia uviedla, že sedadlo pre vodiča bolo po nehode prázdne. Tragický incident sa odohral v čase, keď sa pre po sérii nehôd zvýšila pozornosť voči systému poloautomatického riadenia automobilky Tesla

. Podľa miestnych médii sa nehoda stala v sobotu. Vozidlo vo veľkej rýchlosti vletelo na kruhový objazd a narazilo do stromu. Hasiči po uhasení požiaru našli v aute pozostatky tiel dvoch mužov. Jeden sedel vpredu na sedadle spolujazdca a druhý v zadnej časti vozidla. Hasenie požiaru trvalo niekoľko hodín.

Ako to už pri elektrických autách býva, najväčší problém bol s batériou, ktorá nedokázali dostatočne schladiť ani na niekoľko pokusov. Za všetko hovorí fakt, že na hasenie minuli až 100-tisíc litrov vody. Keď nič nepomáhalo, hasiči kontaktovali výrobcu automobilu a požiadali ho o asistenciu.

Spolumajiteľ Tesly Elon Musk na sociálnej sieti potvrdil, že firma už preverila, či za nehodu mohol byť zodpovedný "autopilot" a túto možnosť predbežne vylúčili, keďže vozidlo sa predalo bez neho.