27. 04. 2021 11:07 | LONDÝN/jh

VIDEO: Útok na britskej škole: Z učiteľa je hrdina, vrhol sa na ozbrojeného mladíka (18)

Zabránil tak ďalšiemu krviprelievaniu.

Útok mladíka na škole vo Veľkej Británii
Útok mladíka na škole vo Veľkej Británii Foto: Profimedia

Študenti vysokej školy v britskom meste Crawley v Západnom Sussexe zažili v pondelok (26.4.) chvíle hrôzy. Keď sa ozvali na dvore výstrely, učitelia ich okamžite vyzvali, aby sa schovali pod stoly a zamkli dvere na učebniach. Medzitým sa odohrala dráma, ktorú zachytili svedkovia na video, uviedol Daily Mail.

Iba 18-ročný mladík ozbrojený brokovnicou a nožom prišiel do areálu školy a vypálil niekoľko slepých nábojov. Ešte pred príchodom polície ho na zem zrazil odvážny učiteľ, ku ktorému sa pripojili ďalší zamestnanci. Pri incidente sa zranili dvaja ľudia, našťastie nie vážne. Mladíka zadržala polícia.

Učiteľ hrdina, ako ho teraz nazývajú ľudia na sociálnych sieťach, zrejme zabránil ďalšiemu krviprelievaniu. Nie je zatiaľ jasné, čo mal mladík v pláne. Na internete sa objavilo aj video, na ktorom vidieť učiteľov hrdinský čin.

Svedkovia útoku tvrdia, že mladík bol zamaskovaný čiernou kapucňou. Polícia zatiaľ nezverejnila jeho meno, má však ísť o tínedžera z Crawley. Útok nepovažujú za teroristický čin.


„Počul som niekoľko výstrelov vypálených krátko po sebe. Všetci v triede spanikárili a utekali preč. Videl som aj útočníka, bol zamaskovaný a mával so zbraňou v ruke,“ uviedol jeden študent s tým, že páchateľ na všetkých kričal, aby utekali preč.

„Boli sme všetci vystrašení. Keď prišla polícia, evakuovali budovu, prezradila ďalšia svedkyňa.

Škola je v súčasnosti zatvorená a polícia prípad vyšetruje.

Útok mladíka na škole vo Veľkej Británii
Útok mladíka na škole vo Veľkej Británii Foto: Profimedia
 

Komentáre ( 0)