29. 04. 2021 14:20 | JAKARTA/jh

Influenceri sa vysmievali rúškam: Žena si ho namaľovala na tvár a išla do potravín

Za video, ktoré zverejnili, im hrozí deportácia z Bali.

Influencerka Leia Se s namaľovaným rúškom
Influencerka Leia Se s namaľovaným rúškom Foto: YouTube - repro. foto

Dvaja influenceri nakrútili video, na ktorom sa vysmievajú z opatrení proti šíreniu koronavírusu. Za to im teraz hrozí trest, píše portál indianexpress.com.

Nosenie rúšok v interiéri je povinné takmer všade na svete. Výnimkou nie je ani turistický raj Bali. Influenceri z Instagramu však SBS-karov prekabátili.

Leia Se, ktorá na sociálnej sieti vystupuje pod prezývkou lisha0902, si nechala rúško namaľovať na tvár farbami na telo. To, čo sa im v tom momente zdalo veľmi vtipné, veľkú časť verejnosti pobúrilo.


Video, ktoré nakrútil Josh Paler Lin, malo byť iba nevinným vtipom. Môže to ale vyústiť až do deportácie z ostrova.

Video sa stalo na internete virálnym. Všimli si ho aj pracovníci imigračného úradu, ktorí sa rozhodli konať. Dvojici zabavili pas a musia čakať, aký trest pre nich vymyslia. Hrozí im aj vyhostenie z krajiny.

Súkromná škola v Miami šokuje: Nesmú v nej pracovať zaočkovaní učitelia

Šéf miestnej polície Dewa Nyoman Rai Dharmadi sa vyjadril, že hrubo porušili pravidlá, zámerne provokovali na verejnosti a je nutné ich potrestať. Okrem pokuty navrhol aj vyhostenie.

Influenceri sa už dosmiali. Nečakali, že ich video tak rýchlo obletí svet. Za svoje správanie sa ospravedlnili. Chceli svojich sledovateľov iba pobaviť.