06. 05. 2021 16:41 | WASHINGTON/kc

VIDEO: Nebezpečný bežecký pás zabil dieťa a desiatky ľudí zranil. Výrobca ho teraz sťahuje z trhu

Výrobok spôsobil zranenia 29 deťom, väčšinou išlo o odreniny 3. stupňa a zlomeniny.

Bežecký pás pod seba vtiahol dieťa.
Bežecký pás pod seba vtiahol dieťa. Foto: ENEX

Bežecký pás, ktorý v roku 2018 uviedla firma Peloton na trh ako revolučný výrobok, sťahujú z trhu. Dôvodom je odporúčanie amerického regulačného úradu CPSC, ktorý po smrti dieťaťa a desiatkach zranení spôsobenými bežeckým pásom Tread a Tread+ označil výrobky za nebezpečné, informuje CNN.

Firma ešte donedávna trvala na tom, že zranenia a úmrtie boli spôsobené chybami užívateľov a absenciou rodičovského dohľadu. Oznámenie americkej bezpečnostnej komisie pre spotrebný tovar (CPSC) uvádza, že Pelotón Tread a Tread + predstavujú bezprostredné riziká pre dospelých, deti a domáce zvieratá.

Podľa viacerých správ od zranených spotrebiteľov ťažká dotyková obrazovka Pelotón Tread ľahko spadne a drahší Pelotón Tread + sa nezastaví, ak sa niečo zasekne pod behúnom. Väčšina prípadov zranení sa týka modelu Tread +, ktorý na začiatku tohto roka zabil dieťa.

 

CPSC dostala najmenej 72 správ o tom, že tento bežecký pás pod seba stiahol dospelých, deti, domáce zvieratá a predmety. Výrobok spôsobil zranenia 29 deťom, väčšinou išlo o odreniny 3. stupňa a zlomeniny.

Nebezpečný je aj základný model bežeckého pásu Tread. Vo februári utrpelo vážne poranenie mozgu trojročné dieťa, ktorému na hlavu spadla ťažká dotyková obrazovka. Keby ho nenašiel otec, dieťa by zomrelo. Firma Peloton zvolila agresívny prístup a situáciu dlho zľahčovala, za čo sa neskor generálny riaditeľ John Foley ospravedlnil. Za zmenou postoja je zrejme aj prudký pád akcií firmy a hroziace súdne spory.

Zákazníci, ktorí si nebezpečné bežecké pásy kúpili, ich teraz môžu vrátiť s plnou refundáciou až do novembra 2022.

Nebezpečný bežecký pás od firmy Peloton.
Nebezpečný bežecký pás od firmy Peloton. Foto: Profimedia.sk
 
 

Komentáre ( 0)