07. 05. 2021 08:05 | OAHU/rd

VIDEO: Žena nakrúcala dcéru vo vlnách. Dievča v skutočnosti utekalo pred žralokom

Matka si vraj predátora vôbec nevšimla.

Dievča zbadalo žraloka.
Dievča zbadalo žraloka. Foto: reprofoto: YouTube/Good Morning Britain

To, čo spočiatku vyzeralo ako nevinné hranie sa vo vlnách, bol v skutočnosti desivý zážitok, na ktorý šesťročné dievča zrejme tak skoro nezabudne. Píše Huffington Post.

Anela Rezentesová sa totiž v nedeľu (2.5.) na pláži Kalama na havajskom ostrove Oahu dostala do veľmi tesnej blízkosti žraloka.

Incident zachytila na kameru jej matka, ktorá si vodného predátora počas nakrúcania ratolesti vôbec nevšimla. Na záberoch vidno, ako sa dievča uprene pozerá za seba a snaží sa čo najrýchlejšie dostať z vody.

„Keď sa dostala na breh, bola ako šialená a kričala, že je tam žralok. Rýchlo som bežala k nej, žraloka som však nevidela," povedala matka.

Podarilo sa jej to, až keď si spätne pozrela zábery. „Som rada, že v ten deň vyviazla so všetkými prstami. Stáli pri nej všetci anjeli,“ dodala.

Podľa odborníkov s najväčšou pravdepodobnosťou šlo o žraloka čiernohrotého (niekedy sa uvádza aj ako čiernoplutvý), ktorý sa do plytkých vôd často vydáva loviť menšie ryby.

Predátor sa však vraj nesnažil na dieťa zaútočiť. Ľuďom sa totiž skôr vyhýba, hoci pri vyrušení môže byť agresívny.

Podľa globálnej databázy International Shark Attack File bol žralok čiernohrotý historicky zodpovedný za 29 nevyprovokovaných útokov na ľudí na svete, len jeden bol smrteľný.


Zdroj: YouTube/Good Morning America