10. 05. 2021 08:22 | OTTAWA/TASR

Streľba na letisku v Kanade: Zomrel jeden človek, polícia pátra po podozrivých

Incident spôsobil menšie dopravné obmedzenia v okolí letiska.

Streľba na letisku v Kanade
Streľba na letisku v Kanade Foto: TASR/AP

Muž bol zastrelený v nedeľu popoludní miestneho času neďaleko odletového terminálu na medzinárodnom letisku v kanadskom Vancouveri. Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) v tejto súvislosti pátra po jednom alebo viacerých podozrivých, uviedol verejnoprávny telerozhlas CBC.

Polícii sa podarilo vypátrať vozidlo, v ktorom unikali podozrivé osoby. Došlo k prestrelke, po ktorej sú podozriví stále na úteku. K zraneniu policajtov nedošlo.

Polícia takisto uzatvorila časť priestorov pre medzinárodné a domáce lety, letisko však aj napriek tomu funguje normálne. Incident spôsobil menšie dopravné obmedzenia v okolí letiska.

RCMP tiež skúma možnú súvislosť medzi streľbou a zhoreným vozidlom, ktoré sa našlo krátko po čine v neďalekom meste Surrey. Incident na letisku by tiež mohol mať spojitosť s prípadmi streľby z uplynulých týždňov pripisovaným členom miestnych gangov.

Medzinárodné letisko Vancouver sa nachádza na ostrove Sea Island v štáte Britská Kolumbia asi 12 kilometrov od centra Vancouveru. Po Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte to je druhé najrušnejšie letisko v Kanade, vybavujúce denné lety do Ázie, Európy, Oceánie, Spojených štátov, Mexika a na ostatné letiská v Kanade.

 

Komentáre ( 0)