17. 05. 2021 11:18 | BRATISLAVA/TASR

Slovinsko zaradilo Slovensko medzi bezpečnejšie krajiny. Toto sú nové podmienky pre vstup

Platí to od 15. mája.

Mesto Izola v Slovinsku.
Mesto Izola v Slovinsku. Foto: Shutterstock.com/Roman Babakin

Osoby prichádzajúce zo SR môžu vstúpiť do Slovinska bez nutnosti absolvovania karantény a preukázania sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Platí to od 15. mája, keď bola SR zaradená do slovinského žltého zoznamu krajín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR o tom informovalo na svojom webe.

Rezort diplomacie spresnil, že pohyb po Slovinsku je bez obmedzení. Verejná, medzinárodná autobusová a železničná doprava je povolená za podmienky dodržania odstupu a nosenia rúšok. Povolené sú taxislužby za nutnosti nosenia rúšok.

„Otvorené sú hotely a ubytovacie zariadenia v rámci celého Slovinska, hostia musia mať potvrdenie, že prekonali COVID-19, boli očkovaní alebo vykonali antigénový alebo PCR test, ktorý nie je starší ako 48 hodín,“ informovalo ministerstvo.

V rámci celej krajiny môžu byť od 5.00 h do 22.00 h otvorené terasy reštaurácií a barov. „V interiéri reštaurácií môžu byť iba hostia, ktorí majú potvrdenie, že prekonali COVID-19, boli očkovaní alebo vykonali antigénový alebo PCR test, ktorý nie je starší ako 48 hodín,“ doplnil rezort diplomacie.