18. 05. 2021 11:49 | PRAHA/kc

VIDEO: Zdrogovaný motorkár si z policajtov robil dobrý deň, unikal im aj na zadnom kolese

Kontrola v systéme ukázala, že 28-ročný muž má uložený zákaz riadenia motorového vozidla a motorka bola čerstvo ukradnutá.

Zdrogovaný motorkár unikal polícii aj na jednom kolese.
Zdrogovaný motorkár unikal polícii aj na jednom kolese. Foto: Facebook/ Policie ČR

Česká polícia zverejnila video z palubnej kamery, ktoré zachytáva naháňačku so zdrogovaným motorkárom. Incident sa odohral v nedeľu v uliciach Prahy, informuje portál Novinky.

Motorkár začal unikať pred hliadkou, keď sa chcel vyhnúť bežnej kontrole. Akonáhle zapli maják, veľkou rýchlosťou vyštartoval a snažil sa ich striasť kľučkovaním. Miestami to pôsobilo, že si to užíva a policajtom sa vysmieva. Keď už to vyzeralo, že sa chce vzdať, hneď ako jeden z policajtov vystúpil z auta, motorkár sa opäť dal na útek. Na jeho nebezpečnú jazdu, keď prechádzal aj cez chodníky, takmer doplatil chodec, ktorého iba tesne minul.

Šialený motorkár sa predvádzal aj jazdou na zadnom kolese. Naháňačka sa skončila po dvoch kilometroch, keď muž za jazdy odhodil prilbu a po zastavení položil motorku na zem. Jeho pokus o útek po vlastných následne zmarili policajti a skončil v putách. Kontrola v systéme ukázala, že 28-ročný muž má uložený zákaz riadenia motorového vozidla a motorka bola čerstvo ukradnutá. Mladík bol navyše pod vplyvom pervitínu, uviedla hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová.

Mladíkovi hrozia za marenie úradného rozhodnutia dva roky vo väzení. Nie je vylúčené, že bude obvinený aj z krádeže motorky. Pri výsluchu uviedol, že ju dostal od kamaráta.

 

Zdroj: Facebook/ Policie ČR