28. 05. 2021 12:47 , článok bol aktualizovaný 28. 05. 2021 15:41 | PARÍŽ/TASR

Muž, ktorý vo Francúzsku zranil policajtku a postrelil troch mužov zákona zomrel

Žena je v ohrození života.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: Shutterstock.com/Franck Chapolard

Muž, ktorý v piatok pri francúzskom meste Nantes vážne zranil nožom policajtku a postrelil ďalších troch policajtov, zomrel v dôsledku zranení utrpených pri prestrelke, informovali agentúry AFP a AP.

Pri zatýkaní podozrivého muža vypukla podľa francúzskych médií prestrelka, pri ktorej páchateľ použil zbraň odcudzenú zranenej policajtke. Páchateľ postrelil troch žandárov a bol ťažko ranený. V dôsledku týchto zranení v piatok zomrel.

Podľa agentúri AP muž sa narodil vo Francúzsku a trpel schizofréniou, pre islamský radikalizmu sa nachádzal na policajnom zozname.

K útoku na policajtku došlo na policajnej stanici v mestečku La Chapelle-sur-Erdre pri Nantes. Ťažko zranenú ženu hospitalizovali v univerzitnej nemocnici v Nantes a je v ohrození života, uviedol francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, ktorý odcestoval na miesto činu.

K útoku došlo v deň, keď francúzsky minister spravodlivosti Éric Dupond-Moretti vyzval súdne orgány na tvrdý postup voči osobám obvineným z útokov na policajtov, ku ktorým v krajine dochádza opakovane.

Začiatkom mája zastrelili v juhofrancúzskom meste Avignon policajta, ktorý sa podieľal na protidrogovej operácii. V apríli prišla o život pracovníčka polície, ktorú v neďaleko Paríža dobodal džihádista.