03. 06. 2021 10:55 | USA/jh

VIDEO: Šialená prestrelka v USA: Tínedžeri strieľali na policajtov kalašnikovom aj brokovnicou

Páchateľmi sú 12-ročný chlapec a 14-ročné dievča, ktoré polícia postrelila.

Prestrelka na Floride medzi políciou a dvomi tínedžermi
Prestrelka na Floride medzi políciou a dvomi tínedžermi Foto: YouTube

Vlámanie sa do rodinného domu na Floride sa dvom tínedžerom vymklo spod kontroly. Iba 12-ročný chlapec a 14-ročné dievča našli v dome zbrane, ktorými začali strieľať na policajtov. Medzi nimi bola aj automatická puška AK-47 prezývaná kalašnikov. Pri prestrelke bolo zranené dievča, ktoré previezli do nemocnice, píše CNN.

Incident sa stal v utorok v noci. Dievča postrelili do brucha a ruky a je v stabilizovanom stave. Chlapec sa vzdal polícii. Motív ich činu zatiaľ nie je známy.

Políciu na miesto udalosti zavolal náhodný okoloidúci, ktorý počul rozbitie skla na okne a zaznamenal vniknutie do domu. Polícia sa následne spojila s majiteľom domu, ktorý uviedol, že sa doma nikto nenachádza.


Celú prestrelku zaznamenala polícia aj na video, ktoré zverejnili na internete. Situáciu monitorovali aj z vrtuľníka za pomoci nočného videnia.

Neplnoletých tínedžerov obvinili z pokusu o vraždu strážcu zákona a z ozbrojeného vlámania. Mená oboch páchateľov zatiaľ nezverejnili.

Chlapec vo svojej výpovedi uviedol, že strieľali z krátkej zbrane, z brokovnice a z automatickej pušky. Keď pred domom zaregistrovali políciu, dievča povedalo, že „ich dajú dole ako v GTA." GTA je akčná počítačová hra Grand Theft Auto, ktorá simuluje život gangstra.

Tínedžer tiež uviedol, že vedel, že strieľal na policajtov a chcel im ublížiť. Zo slov 12-ročného chlapca boli vyšetrovatelia šokovaní. Pred streľbou sa policajti snažili s mladistvými nadviazať kontakt, ale bezúspešne. Tínedžerka na nich namierila zbraň a začala sa prestrelka.

Chlapec je podľa šerifa v pestúnskej starostlivosti od roku 2017. Doteraz nemal žiadny záznam v registri trestov, v škole však mal problémy pre vyhrážanie sa. Tínedžerka mala zase opletačky so zákonom, keď zapálila porast v lese neďaleko obydlí.