11. 06. 2021 10:39 | MADRID/jh

Brutálna vražda na dovolenkovom ostrove Tenerife. Na dne mora našli tašku s malým dievčatkom

Po otcovi a sestre zavraždeného dievčatka naďalej pátrajú.

Muž uniesol svoje dcéry na Tenerife
Muž uniesol svoje dcéry na Tenerife Foto: Profimedia

Strašná tragédia na španielskom ostrove Tenerife. Muž uniesol 27. apríla svoje dve malé dcéry Oliviu (6) a Annu (1) a matke oznámil, že ich už nikdy neuvidí, ale že sa o nich dobre postará. Rozbehla sa rozsiahla policajná akcia. Vo štvrtok (10.6.) prišla zdrvujúca správa. Polícia našla na dne mora neďaleko pobrežia tašku zaťaženú kotvou, v ktorej bolo telo dievčatka.

Ako píše portál english.elpais.com, má ísť o 6-ročnú Oliviu. Polícia uviedla, že kotva nájdená spolu s telom patrí k člnu hlavného podozrivého, Tomasa Gimena (37), otca nezvestných dievčat.


Vyšetrovatelia naďalej intenzívne po mužovi a druhom dievčatku pátrajú. Zatiaľ našli iba jeho čln na východnom pobreží španielskeho ostrova. Na palube našli stopy Gimenovej krvi.

Na pátracej akcii sa zúčastňujú špecializované letecké a námorné jednotky aj výskumná loď Ángeles Alvariño patriaca oceánografickému ústavu (IEO). Vďaka nej našli aj telo dievčaťa približne v hĺbke 1000 metrov pod hladinou mora. Vedľa tašky zaťaženej kotvou bola aj ďalšia, ktorá bola prázdna.

Matka dievčat Beatriz Zimmermanová (35) je zdrvená. Deti dala otcovi v čase, ktorý stanovil súd. Keď si ale po deti prišla k bývalému partnerovi, doma nebol. Telefonicky ju informoval, že je s deťmi na večeri a že ich neskôr privedie domov. To sa už ale nestalo. Poslal správu, že deti viac neuvidí a viac sa mu nedalo dovolať.