12. 06. 2021 09:54 | OHIO/kc

VIDEO: Zdravotníčka chcela dokázať škodlivosť vakcín. Praktická ukážka jej nevyšla podľa predstáv

Žena sa snažila obhájiť konšpiračnú teóriu.

Joanna Overholtová na súde demonštruje magnetizmus.
Joanna Overholtová na súde demonštruje magnetizmus. Foto: YouTube/ OhioAMF

Jedna z najrozšírenejších konšpiračných teórií dostala vážnu trhlinu. Obľúbené tvrdenie antivaxerov (odporcov očkovania), že ľudia zaočkoavní proti covidu-19 priťahujú kovy a drží na nich magnet, vyvrátila zdravotná sestra.

Joanna Overholtová však mala v pláne dokázať pravý opak. Na zasadnutí zdravotníckeho výboru Snemovne reprezentantov štátu Ohio chcela dokázať škodlivosť vakcín praktickou ukážkou, ktorá však nedopadla podľa jej predstáv. Overholtová tvrdila, že počas obeda si overila tvrdenie známej lekárky Sherri Tenpenyovej. Tá patrí do takzvanej Dezinformačnej dvanástky, teda medzi 12 ľudí, ktorí stoja za dvomi tretinami poloprávd a bludov šírených na internete, píše portál Huffington Post.

„Hovoríme tu o svedectve doktorky Tenpennyovej o magnetických kryštáloch vo vakcínach. Toto som zistila. Mám tu kľúč a sponku," vyhlásila Overholtová a demonštratívne si priložila kľúč na svoj dekolt. Pomôcka sa skutočne na pár sekúnd prilepí k jej telu.


Zdroj: YouTube/ OhioAMF

„Vysvetlite mi, prečo na mne ten kľúč drží!" povie triumfálne. Nasledujúca časť experimentu už však nejde podľa plánu. Keď sa snaží pomôcky udržať na krku, nedarí sa jej to, z čoho je očividne nervózna, no nevzdáva sa a pokračuje: „Tak keby mi toto niekto mohol vysvetliť, bolo by to skvelé. Nejaké otázky?"

V sieni v tom momente nastalo úplne ticho, no na sociálnych sieťach o otázky nebola núdza. Mnohí sa pýtali, ako je možné, že zdravotníčka, ktorá musela zvládnuť náročné testy, neovláda základné poznatky. Jej experiment totiž odhalil iba to, že na ľudskom tele sa skutočne udržia malé predmety, no nie vďaka magnetizmu, ale kvôli kožnému mazu.

Komentáre ( 0)