14. 06. 2021 15:35 , článok bol aktualizovaný 14. 06. 2021 16:29 | BERLÍN/kc

Hlavný podozrivý v prípade zmiznutia a vraždy Madeleine McCannovej prvýkrát prehovoril

Jedným z dôkazov, pre ktoré Bruecknera polícia podozrieva z vraždy McCannovej, je záznam pohybu jeho telefónu.

Dom v letovisku Praia da Luz, v ktorom býval Christian Brueckner.
Dom v letovisku Praia da Luz, v ktorom býval Christian Brueckner. Foto: zdroj: profimedia, koláž: tvnoviny.sk

Hlavný podozrivý v prípade zmiznutia a vraždy Madeleine McCannovej prvýkrát prehovoril. Usvedčený pedofil Christian Brueckner (44) si vo väzení odpykáva 7-ročný trest za znásilnenie americkej turistky v tom istom letovisku, kde pred 14 rokmi zmizlo britské dievčatko.

Brueckner napísal list, v ktorom sa prehlásil za nevinného a vyšetrovanie označil za škandálne. Tvrdí, že so zmiznutím dievčaťa nemá nič spoločné. Úryvky z listu zverejnil nemecký denník Bild.

„Je neuveriteľné, keď prokurátor rozbehne verejnú kampaň ešte predtým, než sa začne súdny proces. Sloboda slova nie je základným právom v tom zmysle, že si všetci môžu písať, čo sa im zachce,“ znie úryvok z Bruecknerovho listu prokurátorovi Hansovi Christianovi Woltersovi, ktorý má prípad na starosti.

Brueckner okrem toho Woltersa vyzval aby rezignoval na svoju funkciu. To isté by podľa neho mala urobiť aj jeho kolegyňa Uta Lindemannová.

„Obidvaja majú podiel na škandalóznej kampani proti mne, nevinnému človeku, aj napriek mojej minulosti," napísal Brueckner.

Brueckner však v liste neuvádza žiadne konkrétne pochybenia a prácu vyšetrovateľov kritizuje iba vo všeobecnosti. Tvrdenie o svojej nevine nepodložil žiadnymi argumentmi.

Jedným z dôkazov, pre ktoré Bruecknera polícia podozrieva z vraždy McCannovej, je záznam pohybu jeho telefónu, ktorý dokazuje, že sa pohyboval v okolí miesta činu. Podľa dávnejších vyjadrení prokurátora Woltersa, ale vyšetrovatelia majú aj ďalšie dôkazy, ktoré nateraz ostávajú nezverejnené. 

Komentáre ( 0)