18. 06. 2021 19:05 | ZÁHREB/TV Markíza

Chcete sa dať v Chorvátsku pred návratom domov otestovať? Poradíme vám, kde je to najvýhodnejšie

Objednať sa treba aspoň deň vopred.

Testovanie v Chorvátsku
Testovanie v Chorvátsku Foto: Profimedia

Chorvátsko od dnešnej polnoci (18. 6.) zaradí Slovensko na zoznam zelených krajín. Ako postupovať, ak sa chcete pred návratom domov otestovať?

Otestovať sa dá aj v Chorvátsku. Ak niekto potrebuje z akéhokoľvek dôvodu PCR test, ešte pred návratom do vlasti má možnosť urobiť si ho aj v Chorvátsku. Akceptujú ho aj po návrate na Slovensko. Antigén si na Jadrane nerobte, bude vám nanič. Slovensko ho neakceptuje, platí iba pri susedných krajinách ako napríklad Česko a Rakúsko.

 

Antigén si viete urobiť hneď po návrate na Slovensko a výsledok máte okamžite. Ak chcete prísť s PCR, na Istrii vám ten najlacnejší urobia v inštitúte verejného zdravia.

Objednať sa treba aspoň deň vopred a dostanete presný čas, kedy máte prísť na vybrané miesto. PCR v takomto zariadení stojí okolo 50 eur, na Slovensku ho uznajú, ak nie je starší ako 72 hodín. Výsledky vám prídu najneskôr do 24 hodín.

Otestovať sa môžete aj v hoteloch, kempoch či táboroch. Pozor si dávajte pri súkromných zariadeniach, kde sa cena za PCR test môže pohybovať aj okolo 100 eur.

Komentáre ( 0)