19. 06. 2021 11:22 | ZÁHREB/TASR

Cestovanie do Chorvátska bez obmedzení: Slovensko zaradili medzi zelené krajiny

Stačí vám pas alebo občiansky preukaz.

Ilustračná foto - pohľad na Split.
Ilustračná foto - pohľad na Split. Foto: Shutterstock.com/xbrchx

Slováci už môžu do Chorvátska vstupovať aj bez potvrdenia o teste alebo potvrdenia o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19. Po novom stačí iba občiansky preukaz alebo pas. Chorvátsko zaradilo Slovensko medzi zelené krajiny. Informoval o tom v piatok večer (18. 6.) na sociálnej sieti štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

„Napriek tomu cestovateľom do Chorvátska, aj na základe informácií od našich kolegov a kolegýň zo Zastupiteľského úradu SR v Záhrebe, odporúčame pred cestou vypĺňať formulár EnterCroatia pre ľahšie a rýchlejšie vybavenie na hraniciach," spresnil Klus. Formulár je dostupný na stránke https://entercroatia.mup.hr/.

Chcete sa dať v Chorvátsku pred návratom domov otestovať? Poradíme vám, kde je to najvýhodnejšie

Štátny tajomník predpokladá uvoľnenie podmienok pre Slovákov aj zo strany ďalších krajín. „Keďže sa Slovensko po dlhých mesiacoch konečne objavilo na mape Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) ako zelené, predpokladám, že sa staneme „zelení" aj na českom cestovateľskom semafore," dodal Klus. To by pre občanov Slovenska znamenalo cestovanie do Česka bez akýchkoľvek obmedzení.

Komentáre ( 0)