22. 06. 2021 10:26 | KRASNOJARSK/rd

Tragédia v obľúbenom ruskom národnom parku. Medveď zabil len 16-ročného mladíka

Ďalší turista sa pri útoku zranil.

Medveď hnedý.
Medveď hnedý. Foto: shutterstock

Tragédia v ruskom národnom parku. Pri útoku medveďa na skupinu turistov pri jazere Medvežje v Krasnojarskom kraji prišiel o život len 16-ročný mladík.

Ďalší turista sa pri útoku zranil, oznámila agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov, ktorí turistov dostali do bezpečia.

„Pri útoku medveďa na skupinu 13 turistov sa zranili dve osoby, z ktorých jeden zahynul,“ uviedlo ministerstvo pre mimoriadne situácie podľa listu RBK.

Incident sa podľa miestneho serveru NGS24 stal neďaleko od vstupu do národného parku po tom, čo sa chlapec vzdialil od skupiny.

Ďalší dvaja ľudia ho šli hľadať a narazili pri tom na medveďa, ktorý už v tom čase chlapca usmrtil a sedel pri jeho tele.

Šelma na dvojicu zaútočila. Jeden muž sa chránil tým, že robil mŕtveho, kým druhý medveďa zranil nožom, sám však tiež utrpel zranenie. Medveďa neskôr zastrelili lovci.

Podobný útok sa stal na začiatku tohto mesiaca na ostrove Sachalin, kde medveď poranil muža, ktorého takmer skalpoval a pohryzol na končatinách.

V parku Jergaki, populárnom medzi turistami, medveď zaútočil pred šiestimi rokmi na manželský pár, ktorý vyviazol so zraneniami.

Komentáre ( 0)