22. 06. 2021 12:54 | TOULUSE/tvnoviny sš

Lietadlo Ryanair odletelo poloprázdne, na letisku zostalo 50 pasažierov

Írska spoločnosť ľuďom vyplatí odškodné.

Ilustračná snímka Ryanairu.
Ilustračná snímka Ryanairu. Foto: TASR/AP

Let írskej nízkonákladovej spoločnosti Ryanair v sobotu (19. 6.) ráno odletel z francúzskeho Toulouse do mesta Fez v Maroku bez 50 cestujúcich. Bez vysvetlenia ich nechali v odbavovacej hale. Hoci cestujúci prišli na letisko včas, mali platné letenky i doklady, do lietadla ich nepustili, informoval denník Le Figaro.

Turisti prišli k pultu na vybavenie pre vstup do lietadla v predpísanú hodinu, zamestnanci letiska im však povedali, že ich lietadlo už odletelo. Nepovedal im to ani Ryanair, pretože pre spoločnosť nepracuje v Toulouse žiadny zamestnanec.

Podľa informácií na serveri Flightradar24 mal let FR3551 už pri vzlete viac ako hodinové meškanie.

Ako ďalej píše francúzsky denník, Ryanair podľa všetkého odmietol zostávajúcich cestujúcich, aby ešte nezvyšoval meškanie letu.

Cestujúcim neposkytol náhradnú dopravu, ale údajne im vyplatí odškodné. Klientov však informoval až o niekoľko hodín neskôr.

Írska spoločnosť sa k incidentu odmietla vyjadriť, vysvetlenie neposkytlo ani letisko vo francúzskom meste.

Ako píše blesk.cz citujúc špecializovanú stránku Aerotime hub, je bežným javom, že niekoľko oneskorencov aerolínie do lietadla nevpustia. Odopretie letu 50 cestujúcim, čo je štvrtina kapacity letu, je podľa odborníkov veľmi nezvyčajné.

Komentáre ( 0)