29. 06. 2021 11:47 , článok bol aktualizovaný 29. 06. 2021 20:03 | ČESKO/tvnoviny.sk

Polícia zadržala strelca, ktorý vraždil v Prahe. Pozrite si unikátne zábery z jeho zatknutia

Po strelcovi pátrali stovky policajtov aj s pomocou vrtuľníka.

Zadŕžanie vraha.
Zadŕžanie vraha. Foto: TV NOVA

Českou metropolou zazneli v utorok dopoludnia výstrely. Páchateľ postrelil v Prahe pracovníčku úradu práce, ktorá utrpela vážne poranenia a museli ju resuscitovať. Podľa zverejnených údajov zranil asi 50-ročnú ženu, ktorú previezli do nemocnice na Vinohradoch, kde popoludní podľahla svojim zraneniam.

 

 

Približne 60-ročný strelec z miesta činu ušiel. Na miesto okamžite vyrazila polícia, ktorá uzavrela okolie Bělehradskej ulice a hliadky posilnil aj policajný vrtuľník. Záchranári na miesto poslali aj posádku s lekárom a inšpektora, informuje portál novinky.cz.

Na sociálnej sieti polícia neskôr zverejnila možnú totožnosť útočníka. Malo by ísť o Jiřího Dvořáka, ktorý je známy v súvislosti s útokom kyselonou v Čechách. Podľa polície je Dvořák nebezpečný. Pri pokuse o vstup do jeho bytu sa zranil policajt, ktorého zasiahol nástražný výbušný systém.

 

Podozrivý sa pohyboval v modrom vozidle s poznávacou značkou 3AZ7292. Naposledy mal na sebe svetlomodrú kockovú košeľu, na chrbte ruksak čiernej farby, svetlé kraťase a biele tenisky. V poobedných hodinách, okolo 15. hodiny, ho zadržali v centre Prahy. V ruksaku mal údajne mať aj zbraň.