09. 07. 2021 11:26 | VIEDEŇ/TASR

V Rakúsku sa vykoľajil vlak. Vagón s deťmi skončil v rieke

Pri nehode sa zranilo 17 školákov.

V Rakúsku sa vykoľajil vlak s deťmi
V Rakúsku sa vykoľajil vlak s deťmi Foto: Profimedia

Sedemnásť ľudí utrpelo ľahké zranenia pri vykoľajení vlaku, ku ktorej došlo v piatok ráno na úzkorozchodnej trati Murtalbahn v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informovala o tom agentúra APA.

Nehoda sa stala okolo 07.15 h neďaleko hraníc Salzburska so Štajerskom medzi obcami Kendlbruck a Predlitz. Vlak smeroval zo štajerského mesta Murau do Tamswegu v Salzbursku. Trať zablokoval zrejme strom, ktorý na ňu spadol v noci počas silnej búrky. Podľa informácií miestneho Červeného kríža sa jeden z troch vozňov zosunul do rieky Mura.

Vo vlaku sa nachádzalo podľa šéfa záchranárov Antona Schilchera 54 maloletých žiakov, ktorí si v posledný školský deň išli prevziať vysvedčenia. Štyroch pasažierov previezli na ošetrenie do nemocníc; jednu osobu transportovali z preventívnych dôvodov na pozorovanie do nemocnice vrtuľníkom.

Na mieste zasahovali jednotky hasičov, polície a záchranárov, ktorí prehľadávali rieku Mura a pátrali po prípadných nezvestných.

Murtalbahn: Aktuelle Informationen zur Entgleisung in den frühen Morgenstunden (09.07.2021) Heute in den Morgenstunden,...

Uverejnil používateľ Styria-Mobile Piatok 9. júla 2021