13. 07. 2021 13:04 | WICHITA/tvnoviny.sk

Návšteva zubára sa skončila tragicky. Chlapec (†3) zomrel po banálnom zákroku

Zdravotný personál dal chlapcovi prvú pomoc a privolal záchranku.

Malý Abiel.
Malý Abiel. Foto: gofundme.com

Mal to byť banálny zákrok, ktorý podstupujú tisíce ľudí. Stomatologické ošetrenie v americkom meste Wichita v štáte Kansas sa však zmenilo v tragédiu. Píše NY Post.

Mama Nancy Valenzuela objednala svojho trojročného syna Abiela Valenzuela Zapatu na detskú kliniku. Lekár mu mal vytrhnúť zub, pretože sa mu do ďasien dostala infekcia.

„Nečakali sme, že odtiaľ odídeme bez dieťaťa,“ uviedla zdrvená matka s tým, že chlapec mal o mesiac oslavovať štvrté narodeniny.

Anestéziológ dal chlapcovi sedatíva, pričom prvú polhodinu všetko prebiehalo bez problémov.

Zubný lekár chlapca ošetroval, keď z ničoho nič mu začalo opuchať spodné ďasno a začal strácať pulz.

Zdravotný personál dal chlapcovi prvú pomoc a privolal záchranku. Chlapcova mama čakala na recepcii, až si zubár spraví svoju robotu. Netušila, že záchranka ide po jej syna.

Abiela previezli do nemocnice, kde mu však už nedokázali pomôcť. Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo. Podľa matky bol chlapec zdravotne v poriadku.

„Ako matka máte pocit, že ste ho sklamali, pretože ste neurobili nič, čím by ste ho ochránili. Nemohla som pre teba nič urobiť, budú to však vyšetrovať. To je to, čo som mu povedala,“ uviedla Nancy.

Predpokladá sa, že na vine by mohla byť alergická reakcia na podané sedatíva. Rodinná známa Mariah pri tejto príležitosti založila zbierku na GoFundMe.