22. 07. 2021 11:05 | LONDÝN/jh

Šokujúci útok v Anglicku: Mladík znásilnil 15-ročné dievča v mori na preplnenej pláži

Incident sa mal stať na populárnej pláži Bournemouth Beach v anglickom Dorsete.

Preplnená pláž Bournemouth Beach v anglickom Dorsete cez víkend
Preplnená pláž Bournemouth Beach v anglickom Dorsete cez víkend Foto: Profimedia

Britská polícia sa s podobným prípadom ešte nestretla. Vyhlásili pátranie po mladíkovi, ktorý na pláži Bournemouth Beach v anglickom Dorsete na juhu Veľkej Británie znásilnil v mori iba 15-ročné dievča. Incident sa mal stať v nedeľu v poľudňajších hodinách v čase, keď bola pláž plná ľudí, píše Daily Mail.

Útočník sa k tínedžerke priblížil, keď sa s kamarátmi hrala v mori s loptou. Tá dopadla na hladinu kúsok od tínedžera, ktorý loptu mladej študentke prišiel podať. Začal sa s ňou rozprávať a nalákal ju do hlbšej vody.

Napriek tomu, že v mori aj na pláži boli stovky ľudí, mladík dievča vo vode znásilnil. Bližšie podrobnosti polícia nezverejnila.

Preplnená pláž Bournemouth Beach v anglickom Dorsete cez víkend
Preplnená pláž Bournemouth Beach v anglickom Dorsete cez víkend Foto: Profimedia
 

Dievča útok nahlásilo polícii, ktorá sa obracia pri pátraní aj na verejnosť. Ak sa nachádzali v nedeľu popoludní v okolí móla a fotografovali či zhotovovali videá, majú sa ozvať.

Útočník údajne dievčaťu povedal, že má 17 rokov a pricestoval z Birminghamu. Pravdepodobne išlo o mladíka pakistanského pôvodu.

„Tento incident pravdepodobne znepokojí širšiu komunitu. Chceme verejnosti pripomenúť, že polícia bude vykonávať na pláži pravidelné hliadky a ľudia sa na nich môžu kedykoľvek obrátiť," uviedol detektív Wayne Seymour z dorsetskej kriminálky.

Komentáre ( 0)