29. 07. 2021 06:09 | PARÍŽ/TASR

Už ich dolapili. Zadržali podozrivých z lúpeže v luxusnom parížskom klenotníctve

Polícia u nich našla podstatné množstvo z ukradnutých predmetov.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: Shutterstock.com/Franck Chapolard

Francúzska polícia zadržala v stredu dvojicu podozrivých z utorkovej lúpeže v parížskom klenotníctve, počas ktorej boli odcudzené šperky v hodnote dva až tri milióny eur. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

Podozrivých zadržali na odpočívadle neďaleko mesta Metz blízko francúzsko-nemeckých hraníc. Polícia u nich podľa AFP našla "podstatné množstvo z ukradnutých predmetov".

Lúpež sa odohrala v utorok popoludní v klenotníctve Chaumet, ktoré sídli na ulici Rue Francois 1er, nachádzajúcej sa neďaleko triedy Champs-Elysées v centre Paríža. Zamaskovaný a ozbrojený páchateľ sa na miesto činu dopravil a aj z neho odišiel na kolobežke.

Podľa televízie BFM muž vošiel do klenotníctva a prejavil záujem o nákup šperkov, pričom si dával na pult ukazovať čoraz drahšie modely. Následne vytiahol strelnú zbraň, ohrozoval ňou personál a napokon vybehol z obchodu aj s lupom.

Prokuratúra oznámila, že zadržaní sa narodili v rokoch 1967, respektíve 1977. Ďalšie podrobnosti však neuviedla s ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie.

Chaumet je jedným z najstarších klenotníctiev vo Francúzsku - bolo založené v roku 1780.
Toto klenotníctvo sa stalo terčom ozbrojenej lúpeže aj pred niekoľkými rokmi. Z jeho ikonickej predajne na námestí Place Vendôme v centre Paríža boli v novembri 2009 odcudzené šperky v hodnote 1,9 milióna eur.