11. 08. 2021 06:00 | BRISBANE/jh

Nepochopiteľná tragédia: Po útoku straky v parku zomrelo iba päťmesačné bábätko

Matka sa snažila dieťa chrániť, potkla sa a spadla na zem.

Mia zomrela po útoku strakou v parku
Mia zomrela po útoku strakou v parku Foto: GoFundMe/tvnoviny

O hroznej tragédii hovorí rodina z Austrálie, ktorá prišla o päťmesačné bábätko. Pri incidente s agresívnym vtákom utrpela malá Mia zranenie hlavy. Zomrela neskôr v nemocnici, píše The Sun.

Incident sa stal v mestskom parku v Brisbane. Matka bola na prechádzke s Miou a držala ju na rukách. Zrazu na nich zaútočila agresívna straka.

Zúfalá Simone sa snažila svoju dcéru chrániť. Uhýbala sa, zakopla a spadla na zem aj s bábätkom. Na miesto okamžite prišli záchranári, ktorí dieťaťu poskytli prvú pomoc a vzali ho do nemocnice. Bohužiaľ, Mia zomrela na následky úderu do hlavy.


Rodičia Simone a Jacob sú zdrvení. Priatelia a blízka rodina pre nich zriadili na stránke GoFundMe charitatívnu zbierku, aby pokryli náklady na pohreb.

Svedkovia nehody uviedli, že išlo o nečakaný moment, ktorý nikto nedokázal predvídať. Nešlo pri tom o prvý podobný incident. Agresívne vtáky zaútočili v tom istom parku už na viacerých ľudí, spôsobili im aj krvácajúce zranenia.

Primátor Brisbane Adrian Schrinner sa na tlačovej konferencii k prípadu vyjadril, že spolupracujú s políciou, aby sa nehoda vyšetrila. „Ak môžeme urobiť niečo, aby sme zabránili opakovaniu podobnej situácii, urobíme to," dodal.