22. 09. 2021 09:59 | MOSKVA/TASR

Strelcovi z univerzity v Perme amputovali nohu. Počet zranených po útoku sa zdvojnásobil

Streľba na ruskej univerzite si v pondelok vyžiadal šesť obetí.

Útok na ruskej univerzite v Perme
Útok na ruskej univerzite v Perme Foto: Profimedia

Na 43 vzrástol počet ľudí, ktorí utrpeli zranenia pri pondelňajšej prestrelke na univerzite v meste Perm na východe európskej časti Ruska. V kritickom stave je však iba strelec, ktorému od kolena amputovali nohu. V stredu to oznámila ministerka zdravotníctva Permského kraja Anastasija Kruteňová, informovala agentúra TASS.

Počet zranených sa zvýšil z toho dôvodu, že niekoľko ľudí vyhľadalo lekársku pomoc aj po incidente. Títo ľudia mali rozličné menšie zranenia, ktoré si však nevyžadovali hospitalizáciu, upresňuje regionálne ministerstvo zdravotníctva.

Streľba na ruskej univerzite: Študenti vyskakovali z okien, hlásia šesť obetí

Timur Bekmansurov
Timur Bekmansurov Foto: Profimedia
 

„K dnešnému dňu evidujeme 43 zranených a z nich je 12 ľudí hospitalizovaných v troch rozličných nemocniciach v meste Perm. V kritickom stav je iba jeden - strelec, ktorému včera amputovali od kolena nohu," uviedla Kruteňová. Zároveň dodala, že ostatní zranení sú liečení ambulantne.

Okrem toho v utorok previezli sedem ťažko ranených pacientov z Permu do nemocnice v Moskve.

Video: Začiatok streľby v Perme

K streľbe v areáli Permskej štátnej univerzity (PGU) došlo v pondelok okolo 11.00 h miestneho času, keď sa tam nachádzalo približne 3000 študentov. Útok si vyžiadal šesť obetí.

Strelcom bol jeden zo študentov školy, 18-ročný Timur Bekmansurov, ktorého zranili pri zatýkaní. Bekmansurov mal povolenie na držbu poľovníckej zbrane, ktorú si zaobstaral v máji tohto roka. Ruský vyšetrovací výbor (Sledkom) začal proti nemu viesť trestné stíhanie pre vraždu.

Obete útoku na ruskej univerzite
Obete útoku na ruskej univerzite Foto: Profimedia