23. 09. 2021 10:30 , článok bol aktualizovaný 23. 09. 2021 13:58 | MOSKVA/TASR

Našli úlomky strateného ruského lietadla. Zrútilo sa v horách, osud posádky ešte nie je známy

Na ťažko dostupné miesto sa zatiaľ nedostali ani záchranári.

Pátranie po stratenom ruskom lietadle
Pátranie po stratenom ruskom lietadle Foto: Profimedia

Záchranári našli vo štvrtok v horách prírodnej rezervácie úlomky lietadla typu Antonov An-26, ktoré sa v stredu stratilo z radarov na ruskom Ďalekom východe v Chabarovskom kraji.

Zahynulo všetkých šesť členov posádky lietadla. Vo štvrtok to oznámilo ruské ministerstvo pre výnimočné situácie, informovala agentúra TASS. „Naneštastie haváriu nikto neprežil," uviedlo ministerstvo.

Gubernátor Chabarovského kraja Michail Degťariov oznámil, že miestna vláda vyplatí rodinám obetí za smrť pilotov jeden miliónov rubľov (11 700 eur).

„Rozhodli sme sa pomôcť členom rodín obetí. Každej rodine vyplatíme z rezervného fondu vlády (Chabarovského) kraja jeden milión rubľov," uviedol Degťariov.

Lietadlo An-26 zmizlo z radarov v stredu 22. septembra vo vzdialenosti asi 38 kilometrov od letiska v meste Chabarovsk. Išlo o technický let a na jeho palube sa nachádzalo šesť ľudí. Miestnym záchranárom sa lietadlo podarilo nájsť vo štvrtok.

Stroj havaroval na ťažko dostupnom mieste v horách v Boľšechechcirskej prírodnej rezervácii, kde nevedelo pristáť záchranného lietadlo. K miestu havárie preto vyslali pozemnú záchrannú skupinu. Tá na ťažko dostupné miesto havárie cestovala viac ako päť hodín. Do záchrannej akcie bolo celkovo zapojených až 140 ľudí a 35 kusov techniky.