26. 09. 2021 08:58 | JOPLIN/TASR

Vlakové nešťastie v USA: Traja mŕtvi, desiatky zranených

Vo vlaku sa viezlo 146 cestujúcich a 16 členov posádky.

Ľudia pomáhajú na mieste nešťastia.
Ľudia pomáhajú na mieste nešťastia. Foto: TASR/Kimberly Fossen via AP

Najmenej traja ľudia zahynuli v sobotu popoludní miestneho času pri vykoľajení osobného vlaku spoločnosti Amtrak, ktorý premáva medzi americkými mestami Seattle a Chicago. Vlak havaroval na severe centrálnej časti štátu Montana. Informoval o tom úrad šerifa okresu Liberty.

Dispečerka Starr Tylerová povedala pre AP, že pri vykoľajení prišli o život traja ľudia. Ďalšie podrobnosti nemala. Spoločnosť Amtrak vo vyhlásení napísala, že mnoho ľudí je zranených.

Vozne vlaku s názvom Empire Builder, ktorý premáva zo Seattlu do Chicaga, sa vykoľajilo v sobotu o 16.00 h neďaleko obce Joplin v štáte Montana, asi 48 kilometrov od hranice z Kanadou, napísal hovorca Amtraku Jason Abrams vo vyhlásení.

Vo vlaku sa viezlo 146 cestujúcich a 16 členov posádky. Vlak pozostával z dvoch lokomotív a desiatich vozňov, z nich sedem sa vykoľajilo, spresnil Abrams.

Amtrak spolupracoval s miestnymi úradmi pri prevoze ranených do nemocnice a pri bezpečnej evakuácii všetkých ostatných pasažierov.

Fotografie na sociálnych sieťach zachytávali niekoľko vozňov prevrátených na boku. A tiež desiatky ľudí, stojacich alebo sediacich pri trati, niektorí mali batožinu. Na záberoch bolo vidieť slnečnú oblohu a vyzeralo to tak, že nehoda sa stala na rovnom úseku trate.

zdroj: KRTV NEWS