12. 10. 2021 06:00 | WASHINGTON/jh

Američanke zachránila život transplantácia. K oltáru ju priviedol otec ženy, ktorá orgány darovala

Tragická havária pripravila o život mladú ženu, ktorá sa mala vydávať. Jej orgány zachránili inú nevestu.

Diana na svadbe s otcom a Danielom
Diana na svadbe s otcom a Danielom Foto: Diana Donnarumma Kreher

Mladá Američanka Diana Donnarummová (28) bola v ohrození života. Lekári jej diagnostikovali vzácnu dysautonómiu, čo je termín pre poruchy autonómneho nervového systému. Začali jej zlyhávať črevá a zomierala. Našťastie sa našiel darca orgánov, vďaka čomu sa mohla o niekoľko rokov neskôr vydať za svoju lásku, píše Daily Mail.

Darkyňou bola mladá žena, ktorá tragicky zomrela pri autonehode v roku 2017. Heather Donnellyová z Texasu mala iba pár dní do svadby. Všetko ale napokon osud zariadil inak.


V USA môže rok po úspešnej transplantácii pacient kontaktovať rodinu darcu. Využila to aj nesmierna vďačná Diana. Napísala list otcovi zosnulej Heather Danielovi, ktorý svoju dcéru vychovával sám. Daniel sa ozval a neskôr si spolu aj telefonovali.

Diana sa dozvedela o Heather viac a plakala za ňou, ako keby ju poznala. Vďaka jej príbehu začala propagovaž darcovstvo orgánov na internete. S Danielom sa nakoniec aj stretla osobne.

Tento rok sa Diana vydávala. Keďže Daniel nikdy nemal možnosť priviesť svoju dcéru k oltáru, poprosila ho, či by nebol ochotný ju viesť časť cesty spolu s jej vlastným otcom. Dojatý Daniel to ihneď prijal.

„Keď ma prvýkrát uvidel v šatách, rozplakal sa. Keď som ho uvidela plakať, plakala som s ním. Tak veľmi mu Heather chýba,“ uviedla Diana.

„Dúfam, že ľudia pochopia dôležitosť darcovstva orgánov. Bez rozhodnutia Heather by som tu dnes nebola. Smrť je tragédia, ale transplantácia je záblesk krásy v tej tragédii,“ dodala Diana. „Nenechajte rozhodovať vašu rodinu v čase, keď trúchli!“

Uverejnil používateľ Diana Donnarumma Kreher Piatok 24. septembra 2021