19. 10. 2021 06:07 | BERLÍN/TASR

Šéfredaktora nemeckého bulvárneho denníka Bild odvolali pre sexuálny škandál

Interné vyšetrovanie skúmalo obvinenia, že povýšil stážistky, s ktorými mal aféry, a neskôr ich odsunul "na vedľajšiu koľaj" alebo vyhodil.

Nemecké vydavateľstvo Alex Springer odvolalo šéfredaktora svojho bulvárneho denníka Bild Juliana Reichelta.
Nemecké vydavateľstvo Alex Springer odvolalo šéfredaktora svojho bulvárneho denníka Bild Juliana Reichelta. Foto: File TASR/AP Photo/Franka Bruns

Nemecké vydavateľstvo Alex Springer odvolalo v pondelok šéfredaktora svojho bulvárneho denníka Bild Juliana Reichelta, pretože mal tajný vzťah so svojou kolegyňou. Informovala o tom agentúra AFP.

Reichelt „jasne neoddelil svoj súkromný a pracovný život a v tejto súvislosti nepovedal predstavenstvu pravdu,“ uviedlo vydavateľstvo vo vyhlásení, pričom sa odvolalo na informácie nadobudnuté v ostatných dňoch v dôsledku investigatívnych článkov. Interné vyšetrovanie z jari tohto roka skúmalo obvinenia, že 41-ročný Reichelt povýšil stážistky, s ktorými mal aféry, a neskôr ich odsunul "na vedľajšiu koľaj" alebo vyhodil, pripomína AFP.

Reichelt síce počas vyšetrovania odstúpil, v marci sa však vrátil do práce, kde odvtedy zdieľal pozíciu šéfredaktora s novinárkou Alexandrou Würzbachovou. „Julian Reichelt priznal, že miešal profesionálne a súkromné vzťahy, vyššie uvedené obvinenia však pod prísahou odmietol,“ informovalo vtedy vydavateľstvo Alex Springer.

Nebolo bezprostredne jasné, ktoré nové obvinenia podnietili Reicheltovo odvolanie. Ako pripomína AFP, vyhodený šéfredaktor je jednou z najkontroverznejších mediálnych osobností v Nemecku a denník Bild sa pod jeho kontrolou v niektorých témach posunul politicky výrazne doprava. Americký denník New York Times v nedeľu informoval, že Reichelt povýšil mladú novinárku, s ktorou mal vzťah.

„Ak zistia, že mám aféru so stážistkou, prídem o prácu,“ povedal údajne Reichelt podľa výpovede spomínanej novinárky, z ktorej cituje New York Times. Reichelta na pozícii šéfredaktora nahradí Johannes Boie, ktorý bol doteraz šéfredaktorom konzervatívneho nemeckého nedeľníka Welt am Sonntag.