24. 10. 2021 08:18 , článok bol aktualizovaný 24. 10. 2021 11:06 | BRUSEL/TASR

Pri nehode v Belgicku zahynuli štyria Slováci, autom vleteli do kanála v centre Gentu

Mali od 23 do 35 rokov.

Belgická polícia. (ilustračné foto)
Belgická polícia. (ilustračné foto) Foto: TASR/AP/Geert Vanden Wijngaert

Štyria ľudia, ktorí v sobotu ráno zahynuli po tom, ako ich auto skončilo vo vode v kanáli Leie v centre Gentu, majú slovenskú štátnu príslušnosť. Potvrdil to hovorca   Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga. Rezort diplomacie je v kontakte s tamojšími úradmi, bližšie informácie však neposkytuje.

„Môžem potvrdiť, že išlo o štyroch občanov SR. Sme v kontakte s miestnymi úradmi. Vzhľadom na GDPR ale žiadne bližšie informácie nemôžeme poskytnúť,“ uviedol Tomaga.

S odkazom na vyhlásenie polície v Gente o prípade informoval denník Gazet van Antverpen.

Denník vo večerných hodinách uviedol, že auto značky Peugeot skončilo v noci z piatka na sobotu v kanáli Leie na ulici Huidevetterskaai. Auto s francúzskou poznávacou značkou prešlo cez zvodidlá a skončilo vo vode.

„Máme predstavu, kto sú pravdepodobne tí štyria cestujúci,“ povedal hovorca polície z Gente vo vyhlásení pre médiá. Štvorica však v čase tohto vyhlásenie (o 19.00 h) ešte nebola oficiálne identifikovaná.

Policajti priznali, že poznávacia značka im neprezradila totožnosť štvorčlennej posádky, avšak podrobnejšie vyšetrovanie ich priviedlo k 33-ročnému Slovákovi, ktorý má registrovaný pobyt v meste Gent.

Žena, ktorú objavili v aute, je pravdepodobne jeho 35-ročná priateľka. Má tiež slovenský pôvod, ale nemá registrovaný pobyt v Belgicku.

Obhliadka tiel pred pitvou ukázala, že ďalší dvaja muži v aute - vo veku 23 a 26 rokov - mali vo vreckách doklady totožnosti a sú tiež slovenského pôvodu.

Gentská polícia potvrdila, že skontaktovala slovenské úrady a naďalej vyšetruje, prečo posádka havarovaného auta jazdila po Gente s autom s francúzskou poznávacou značkou.