27. 10. 2021 10:10 | MADRID/kc

Tajná služba pichla španielskému kráľovi ženské hormóny, aby skrotila jeho sexuálne chúťky

Pikantnú informáciu prezradil počas parlamentného vypočúvania bývalý policajný komisár .

Na archívnej snímnke z 2. júna 2019 bývalý španielsky kráľ Juan Carlos máva počas bíčieho zápasu v španielskom meste Aranjuez.
Na archívnej snímnke z 2. júna 2019 bývalý španielsky kráľ Juan Carlos máva počas bíčieho zápasu v španielskom meste Aranjuez. Foto: TASR/AP/Andrea Comas

Španielska tajná služba údajne pichla bývalému kráľovi Španielska Juanovi Carlosovi I. ženské pohlavné hormóny a blokátory testosterónu, aby potlačila jeho nekontrolovateľný sexuálny apetít. Libido kráľa, ktorý údajne za svoj život spal asi s 5-tisíc ženami, totiž tajná služba vyhodnotila ako celonárodný problém. Informuje o tom portál Daily Mail.

Pikantnú informáciu prezradil počas parlamentného vypočúvania bývalý policajný komisár José Manuel Villarejo, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo špehovania a vydierania podnikateľov na objednávku.

„Národné spravodajské centrum mu pichlo ženské hormóny a blokátory testosterónu, aby skrotilo jeho libido, pretože to bolo vnímané ako celonárodný problém, že ja taký nadržaný,“ uviedol Villarejo počas vypočúvania.

Bývalý policajný komisár José Manuel Villarejo.
Bývalý policajný komisár José Manuel Villarejo. Foto: Profimedia.sk
 

Bývalý komisár sa priznal, že práve on mal za úlohu zlikvidovať zdravotnícke dokumenty, ktoré celú záležitosť dokazovali. So samotným zákrokom však podľa svojich slov nemal nič spoločné, dozvedel sa o ňom od bývalej milenky kráľa Corinny Larsenovej. Rozkaz o podaní injekcie mal vydať bývalý šéf tajnej služby Félix Sanz Roldán.

Medzi najznámejšie ženy, s ktorými mal kráľ pomer, patria okrem Larssenovej aj španielska speváčka Sara Montielová, belgická guvernantka Liliane Sartiuová či talianska princezná Maria Gabriella Savojská. Niektoré ženy tvrdia, že im zaplatili, aby o vzťahu s kráľom mlčali. Týka sa to napríklad herečky Barbary Reyovej. Kráľ sa vraj snažil zbaliť aj 20-ročnú britskú princeznú Dianu, v tom čase mal už 48 rokov.

Juan Carlos I. na španielsky trón nastúpil v roku 1975 a pod jeho vedením sa Španielsko transformovalo z frankistickej diktatúry na konštitučnú monarchiu. Dlhé roky sa tešil rešpektu u širokej verejnosti a bol veľmi obľúbený pre svoj neformálny štýl vystupovania. Povesť si výrazne pošramotil v roku 2012, keď v čase ekonomickej krízy tajne s milenkou vyrazil na lov slonov do Botswany.

V súčasnosti ho vyšetrujú v troch kauzách. Jedna sa týka výstavby vysokorýchlostnej železnice v Saudskej Arábii, na ktorú získalo zákazku konzorcium španielskych firiem. Ďalšia kauza sa týka čerpania peňazí z účtu mexického podnikateľa a tretia kont kráľa v daňových rajoch. Súčasná španielska ústava zaručuje kráľovi úplnú trestnoprávnu imunitu. Stíhaný by mohol byť iba Najvyšším súdom, a to za skutky, ktorých sa dopustil až po abdikácii.

Juan Carlos sa vzdal trónu v roku 2014 s nádejou, že jeho syn napraví poškodenú povesť monarchie. Od augusta minulého roku žije v exile v Abú Zabí.