23. 11. 2021 16:08 , článok bol aktualizovaný 23. 11. 2021 16:12 | SOFIA/TASR

V bulharskom autobuse zhoreli desiatky rodičov s deťmi. Prežila iba 7-členná rodina

Vodič autobusu zomrel medzi prvými a nikto nedokázal otvoriť dvere.

Tragédia autobusu v Bulharsku
Tragédia autobusu v Bulharsku Foto: Profimedia
Havária autobusu v Bulharsku
Havária autobusu v Bulharsku
Havária autobusu v Bulharsku

Najhoršia dopravná nehoda v histórii Bulharska. Pri nešťastí na západe krajiny zhorelo v autobuse 46 ľudí vrátane 12 detí.

Autobus v utorok (23.11.) ešte za tmy z dosiaľ neznámych príčin havaroval a začal horieť, informovala agentúra Reuters. Podľa bulharských úradov vozidlo zrejme narazilo do diaľničnej bariéry. Nie je jasné, či sa vznietilo predtým alebo až potom.

Medzi pasažiermi boli najmä rodiny s deťmi. Išlo o turistov zo Severného Macedónska, ktorí boli na školskom výlete. Obeťami sú aj jeden Srb a Belgičan.

Ako uvádza Daily Mail, rodiny uviazli v horiacom autobuse, pretože nedokázali otvoriť dvere. Cez rozbité oná sa podarilo utiecť iba sedemčlennej rodine, ktorá skončila v nemocnici. Ide konkrétne o päť členov mužského pohlavia a dvoch členov ženského pohlavia. Utrpeli najmä popáleniny, pričom jeden z nich má aj zlomenú nohu. Ich stav je stabilizovaný.

Autobus s evidenčnými značkami Severného Macedónska išiel z tureckého Istanbulu do Skopje. Tragédia sa stala na diaľnici 40 kilometrov od Sofie.